Ayak Bakımı ve Sağlığı

Ayak Bakımı ve Sağlığı

23 Nisan 2020

413 kez görüntülendi

Yazın deniz, kumsal derken ayaklarımıza bakım yapıyoruz, ya kışın ? Gün içinde kapalı kalan ayaklarımız hava almadığından daha özenli bir bakım ister. Ayak bakımımıza sadece yaz aylarında değil kış aylarında da bakım yapmalıyız.

Evde basit yöntemlerle ayaklarımıza bakım yaparak gün boyunca yorgunluğumuzu atabiliriz.

İlk olarak yapmamız gereken ayaklarımızı küt kesmemiz gerekir.  Oval şekilde kesilen ayak tırnakları batığa ve ayakkabının baskısı sonucunda tırnak düşmesine neden olmaktadır. Ben tırnaklarımı kesmeden veya yorgun olduğum günlerde bir leğenin içine yarım limonu sıkıyorum ve içine biraz nane yağı damlatıyorum. Nane yağı ayaklarımın rahatlatarak ferahlamasına yardımcı oluyor. Tırnaklarımı Solingen Tırnak Makası ile rahatça kesiyorum. Profesyonel tırnak makası ile daha düzgün düz tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ben manikür pediküre gittiğimde kendi tırnak makasımı ve pensi mi götürüyorum. Hijyen açısından daha sağlıklı oluyor. 

Lapitak Ayak Deodarantı ayaklara ferahlık ve hoş koku verir. Ayak hijyenini sağlayarak ayaktaki bakteri oluşmasını engelliyor.  Kuru ve temiz ayağınızı her sabah uygulayabilirsiniz. Kokusu ve ferahlığı size hijyeni hissettirecektir. 

Ayak Torpisi ve fırçası ayaklarınızdaki ölü deriyi hassas bir şekilde arındırarak pürüzsüz ve yumuşacık ayaklara sahip olmanızı sağlar. Tercihen banyodan sonra nemli ayaklarınıza uygulayın.

Scholl Velvet Smooth Express Pedi çok severek kullandığım bir ürün oldu. Kuruyan ve çatlayan ayaklarınızın için vazgeçilmeziniz olacaktır. Kullanımı çok kolay, kalem pil ile çalışmaktadır.  Çıkabilen başlığı sayesinde ailecek farklı başlıklar kullanarak kullanabilirsiniz. Başlıklarını kolaylıkla bakım ürünleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Özellikle yazın açık ayak ayakkabı giydiğimiz zamanlarda ayaklarınızın görüntüsü çok daha mükemmel gözükecektir.  


Scholl Fresh Steps Ayak Deodorantını çok severek kullanıyorum. Lapitak ürünlerine göre daha başarılı. Scholl markasına ait tüm ayak bakım ürünlerinin kalitesi tartışılmaz. Ürünü kullanmadan önce iyice çalkaladıktan sonra temiz ayaklarınıza uygulayınız. Islak ise kuruttuktan sonra uygulamanız gerekmektedir. Bakteri oluşmasını engelleyerek koku oluşumuna karşı önlem almış olursunuz. Bu ürünü kullanarak dilediğiniz her yerde ayakkabılarınızı güvenle çıkarmanızı sağlar.

Oriflame Ayak Pudrasını genelde yaz aylarında babet ve topuklu ayakkabıların içine terlemesini önleme amaçlı kullanıyorum. Hoş ve ferah bir kokusu var. Yazın çorapsız giyilen her ayakkabıda pudra uygulamasını yapabilirsiniz.

Çok severek kullandığım Foot Factory ürünlerinden Foot Lotion. Bu ayak losyonu daha kapağını açar açmaz bir nane kokusuyla sizi karşılıyor, Ayağınızın yumuşacık olmasını ve nemlendirmesinin yanında ferahlıkta sağlıyor. Temiz ve kuru ayağınıza uygulayabilirsiniz. Tüm gününüzün yorgunluğunu alacaktır. Grastis mağazalarından Foot Factory ürünlerine ulaşabilirsiniz. 

Zamanım oldukça Bal ve limon ile masaj yaparak ayaklarınızı yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Ayağınızda 15 dakika bekleterek ılık suyla yıkayabilirsiniz. Çatlayan ayaklarınıza çok iyi gelecektir.

Bizi tüm gün boyunca taşıyan ayaklarımıza bakım yapmayı unutmayalım :)
 

deodorant pudra lapitak scholl foot lotion oriflame ayak bakımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.