Bioderma Atoderm Intensive Yıkama Jeli

Bioderma Atoderm Intensive Yıkama Jeli

08 Mart 2019

731 kez görüntülendi

Bu hafta sizlere kış ayında daha da kuruyarak hassaslaşan cildimi nasıl temizlediğimi anlatacağım. Cilt bakım rutinimde daha önce kullandığım temizleme jeli kuruyan cildimin ihtiyaçlarını karşılamamaya başladı. Cildine gerekli olan nemi üretmediği zaman, cilt bariyeri kırılganlaşarak dış etkenlerin nüfuzuna açık hale gelmektedir.  Cildimi temizledikten sonra daha da kuruluk hissetmeye başladığım noktada, çok kuru ciltler için üretilmiş bioderma’nın atoderm serisinin Intensive Temizleyici Jeli yardımıma koştu. Bu serinin daha önce kullandığım balm şeklindeki kremi beni bu serinin yıkama jeline yönlendirdi.
 
Kuru ve hassas cilde sahip olanlar hepimizin bildiği üzere her temizleme jelini kullanamaz. Kullansa bile daha sonraki yan etkileriyle savaşmak zorunda kalır. Kimi zaman pul pul dökülen cilt kimi zaman matlaşır ve yapmış olduğunuz makyaj bile istediğiniz gibi görünmez duruma gelir. Kuru cildin neden olduğu bu etkilerle savaşmak için cilt tipinize uygun ürünler seçmek sağlıklı bakımın ilk kuralı olmalıdır. Kuruyan cildi yatıştırmak, daha canlı durmasını sağlayan ürünler seçmek önemlidir. Bu jeli kullanalı 3 hafta oldu ve gönül rahatlığıyla sizlere anlatabileceğim.
 
Hassas ve farklı cilt sorunlarına sahip olanların ürün seçiminde dermokozmetik ürünler seçmelerini öneririm. Dermokozmetik ürünün ne demek olacağına gelecek olursak, ilaç gibi hazırlanan ancak ilaç olmayan ürün anlamına gelir. Eczanelerde satılır ancak eczanede satılan ürün dermokozmetik olmayabilir. Bioderma, cildime iyi gelen dermokozmetik ürünlere sahip bir marka.


Bioderma Atoderm Intensive Hassas Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli cilt kuruluğuna neden olan mikro organizmaların ve irite edici ajanların çoğalmasıyla savaşmayı ve ciltte oluşan iritasyonu yatıştırmayı vadediyor. Benim kullanmaya başladığım ilk günden itibaren ilk gözlemim kullandıktan sonra cilde bıraktığı yumuşaklık ve kuruluk hissiyatı oluşmaması oldu. Ve uyguladıktan sonra yapış yapış bir his bırakmıyor.
 
Hassas ve kuru cilde sahip olanların çok seveceği bu ürün, makyaj temizleme jeli olarak değil cildi temizlemeye yönelik. Cildinizi tam anlamıyla temizlik için makyajınızı temizledikten sonra kullanmanızı öneririm. Bu şekilde kullanarak yüksek performanslı olarak etki sağlayacaktır.
 
Yoğun cilt kuruluğuna sahip ciltler için zengin içerikli yatıştırıcı ve temizleyici jeli nemli cildime köpürterek uyguluyorum. Aldığım boy 1 litrelik olarak çıkarılan bu ürün 500 ml fiyatına satılan bir kampanyada temin ettim. Büyük olmasının avantajı ile duş jeli olaraktan tüm cildimi duş esnasında temizlemem için iyi oldu. Kuru cilde sahip olanlar bilir ki sadece ciltte değil tüm vücudumuzda bu sorunla savaşmak zorundayız. Hele ki vücudunda egzama olanlara şiddetle öneririm. Duş jellerinin de büyük oranda cildi kuruttuğu aşikâr.  


 
Etki mekanizması olarak sitesinde yazanları da buraya ekliyorum.

Formülündeki Skin Barrier TherapyTM patenti sayesinde yoğun cilt kuruluğuna sebep olan dış etkenlerin ciltte tutunmasını ve çoğalmasını önlemeye yardımcı olur.
Yoğun cilt kuruluğu sebebiyle ciltte oluşan rahatsızlık hissinin yatışmasına yardımcı olur.
Cildin güçlenmesine yardımcı olur.
Cildi derinlemesine nemlendirir.
Kaşıntı hissinin giderilmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda jelin içeriğinde Sabun, parfüm, paraben içermemesinden dolayı çocuklar ve bebekler için de uygun bir ürün.
 
Daha iyi sonuç almak için bu serinin kremi hakkında bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz. Bioderma Atoderm Baume

Ürünü Bioderma ürünü satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Ayrıca bioderma’nın BIOPUAN uygulamasından bahsetmek istiyorum sizlere. Bioderma ürünlerinden satın aldıkça hediye ürünlerden kazanıyorsunuz. Ürünlerin üzerinde 2-4 arasında değişen puanlar mevcut. Ürün aldıkça ürünün arkasındaki puanları kazıyarak sisteme giriyorsunuz.  10 puan toplayınca hediye ürünler arasından 2puanlık bir ürün seçerek eczaneden ya da kargo ile ürünü teslim alabiliyorsunuz.
 
BIOPUAN uygulamasına bu link üzerinden üye olarak katılabilirsiniz. BIOPUAN Telefon uygulaması da hem app store’da hem de Google play’de mevcut. User friendly bir uygulama. Daha çok Bioderma ürünü, daha çok hediye ürün anlamına geliyor.
 
Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Daha fazla bilgi için aşağıya yorum bırakabilir ya da bana iletişimden mesaj atabilirsiniz.
 
Sağlıklı günler,

kuru cilt cilt bakımı parabensiz hassas cilt temizleme jeli bioderma atoderm baume biopuan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.