Blistex Dosyası

Blistex Dosyası

10 Şubat 2019

576 kez görüntülendi

Roaccutane kullandığım zamanlarda dudaklarımın çok çatladığından hatta yarıldığından bahsetmiştim. Bu ilacı kullanılacaklara ilk yapılan yorum muhakkak ki dudakların çatlamasıdır. İlaç kullanımın daha İlk günlerinden itibaren dudaklarınız şişerek çatlaklar oluşmaya başlıyor. Peki bu dönemi nasıl atlattım. Evde olduğum zamanlarda genellikle Bepanthol sürüyordum. Zaten Roaccutane kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren Bepanthol yanınızda ayırmayacağınız en yakın arkadaşınız oluyor.

Blistex, benim yanımdan ayırmadığım ve 2 ayrı serisini de deneyip bitirdiğim dudak nemlendiricim. Blistex’in kavanoz şeklinde küçük bir kutu olarak satılan şekli ve stick şeklinde olan iki çeşidi var. Stick şeklinde olanın sürülmesi daha kullanışlı diyebilirim. Kavanoz halinde olanı parmakla sürmek zorunda kalıyorsunuz ama roaccutane gibi ilaç kullanıp daha da bereketli olmasını istiyorsanız tüp olanını tavsiye ederim.

Blistex Med Plus mavi kavanoz, içeriğindeki mentol ve okaliptüs ile hasar görmüş kurumuş dudaklarınızın nem dengesini sağlayarak ferahlatıyor. Ferahlık hissi rahatlatıcı bir etki bırakıyor. Dudaklarınızı koruyucu bariyer gibi sararak soğuk havalarda kurumasını engelliyor. Gün içinde rüzgara ve soğuğa çıkmadan önce kullanmanız dudaklarınızın pürüzsüzlüğünü koruyacaktır. Dudaklarında parlaklık ve ıslaklık hissi istemeyenlerin kullanmasını önermem. Çünkü sürünce ister istemez bir parlak görüntüsü var. En sevdiğim özelliklerinden biri de SPF15 özelliğinin olması. Bu özelliğiyle yazında yanından ayıramayacağınız dudak nemlendiriciniz haline gelecektir.  SPF15 içerikli bir krem sürüldüğün de sizi güneş yanıklarından 150 kat koruyacağı anlamına gelmektedir.  Özellikle dudaklarınız çok çatlıyor ise bu mavi seri tam size göre.

Beyaz renkli olan kavanoz ise Blistex Yoğun Nemlendirici özelliği ile her gün rujunuzun altına baz şeklinde uygulayabileceğiniz kıvamdadır. Med Plus’ta da bulunan SPF15 özelliğine sahip olması güneşin zararlı etkilerinden korumanızı sağlayacaktır.  İçerisindeki zeytin ve üzüm çekirdeği yağları ile günlük bakım yaparken dudağınızın kurumasını engelleyecektir.

Roaccutane kullanırken de kullanmadığınız zamanlarda da günlük dudak bakımı için ideal ürünler diyebilirim. Mat ruj trendinin günümüzde giderek popüler olduğunu düşünürsek dudaklarımızın kurumasına ne yazık ki engel olamıyoruz. Ben her akşam makyaj temizleme rutinimi tamamlarken bu ürünleri dönüşümlü olarak kullanıyorum. Gönül rahatlığı ile makyaj temizleme rutinine ekleyebileceğiniz ürünler.

roaccutane kuru cilt nemlendirici hassas cilt blistex dudak bakımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.