Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim

10 Şubat 2019

430 kez görüntülendi

Kuru olan cildimde Roaccutane kullandıktan sonra benim cildim daha da hassaslaştı. Roaccutane'ın en büyük etkisi cildi kurutmaktır. Tüm cildinizi sürekli nemlendirmeniz ve özenle bakımını yapmanız gerekir. İlaç kullanımına bir de beyaz tenli olmak eklenince ekstra bakım ister.  Yves Rocher'un hassas ciltler için olan pembe serisi kızarıklar ve yatıştırma için çok etkili. Ancak sadece kızarıkları yatıştırmak kuru ciltler için yetersiz olacaktır. İlaç kullanım sonrasında bakım rutininizde değişecek. Cildinizi bilerek dönemsel tepkilerine göre bakımlarınızı değiştirmeniz önemlidir.

Yves Rocher’un kuru ve nemsiz ciltler için olan yeşil serisi 24 saat cildi nemli tutma özelliği taşımaktadır. Sabah akşam Yves Rocher'un cildi kurutmayan yıkama jeli ile cildimi temizliyorum. Sabun içermeyen jel yapısı ile derinlemesine temizlik sağlıyor.


Jel ile temizlemedikten sonra, Nemlendirici ve Ferahlatıcı toniği ile gözeneklerimi arındırıyorum. Silikon, paraben, mineral yağ ve renklendirici içermeyen formülü ile cildi derinlemesine temizlemektedir. Özellikle benim gibi kuru cilt yanında hassas bir cilde de sahip olanların paraben’e alerjisi olabilir. Bu tarz paraben içeriği olan bakım ürünlerinin içeriklerini mutlaka kontrol etmek gerekir.


Tonik işleminden sonra 24 saat nemlendirici özelliği bulunan Yves Rocher kuru ciltler için olan Jel Kremi uygulamaktayım. Yves Rocher kuru ciltler için olan diğer nemlendirici kremini de daha önceden kullanmıştım. Onu yapısı kel kreme göre daha yoğun bir kıvamdadır. Jel krem cildimi ağırlaştırmadığı için kullanmaya devam etmekteyim. Kremi uyguladıktan sonra cildimin neme olan ihtiyacını karşıladığını ilk dakikadan itibaren hissedebilirsiniz. Hemen cilt tarafından emiliyor, sabah uyandığınız da cildiniz nemsiz olarak uyanmıyorsunuz. Makyaj öncesinde de cildinize uygulayabilir, gün içinde kuruyarak gerginlik oluşturan cildinizin nemsiz kalmamasına yardımcı olabilirsiniz.


Kuru cilt diğer cilt tiplerinden daha fazla bakım ve nemlendirme istemektedir. Kuruyan ve nemsiz bırakılan cilt kendi yağıyla kendini besleyemediği için erken yaşlanma belirtilerini gösterir. Sürekli nemli ve temiz tutmak gerekmektedir. Yine Yves Rocher'un Ultra Besleyici Vücut Bakım Yağını kuruyan cildime çok severek uyguluyorum. Hem vücudumu nemlendirirken hem de canlı ve ipeksi bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Kolayca emiliyor ve kokusu ile uzun süre etki bırakıyor. Paraben, koruyucu ve mineral yağ içermez, bitkisel içeriğe sahiptir.


Haftada 1 ya da 2 defa Yves Rocher'un Arındıran Işıltı Veren Peelingini çok severek kullanıyorum. Bu peeling 50ml lik boyutlarında satılmaktadır. Boyut olarak az olsa da uzun süre dayanan bir maske. Kayısı çekirdeğinin kokusu insana cildin derinlemesine temizleme hissiyatını yaşatıyor. Ve uygulamanın ardından da cildinizde hoş, fresh bir meyve kokusunun yanında yumuşaklık sağlıyor. Yapısında paraben bulundurmuyor. Benim cildim gibi hassas ciltler için uygun ancak peelingi çok bastırarak uygulamak daha sonrasında kızarıklıklara yol açabilir. Akneli ciltlere önerilmemektedir.

roaccutane kuru cilt yves rocher cilt bakımı makyaj temizleyici nemlendirici parabensiz hassas cilt peeling tonik temizleme jeli hydra vegetal vücut bakım yağı arındırıcı peeling

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.