Day's Allfree Natural Deodorant

Day's Allfree Natural Deodorant

05 Şubat 2019

667 kez görüntülendi

Göğsümde tanımlanmamış bir kitle operasyonundan sonra deodorant konusunda hassasiyetim daha da arttı.  Doktorların bir uyarıda bulunmaması bu konuya daha da önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Uzun süre içinde zararlı bileşenler olmayan stick deodarant ve roll-on arayışı içindeyim.

AllFree Natural Deodorant hem özel formülü ve içeriği ile kötü kokulara engel oluyor hem de vücudunuza ve sağlığınıza önem veriyor. Şans eseri indirimde ürün araştırması yaparken rastladım. Ön kapağında bakar bakmaz dikkat çeken 0% paraben, alüminyum, alkol yazması ile direk beni kendine çekti.

Terlemek çok doğal ama kötü kokmak değil!

Terleme konusuna gelmeden önce, terlemenin insan vücudunun en doğal reaksiyonlarından biri olduğunu unutmamak gerekir. Her ne kadar durdurmaya çalışsak ta insanlar için gerekli bir eylemdir.


Genelde roll-on larda az da olsa bir koku oluyor ancak bu ürünün içeriğinde yapay renk, koku ve katkı maddeleri bulunmuyor. Normalde bu üç bileşeni içermeyen ürünler uzun vadede ter kokusunu engellemiyor. Ancak daha da incelemeye başladığımda “İçeriğindeki şerbetçi otu (hops) özleri ter kokusunu oluşturan bakterilerin gelişimini engeller, çinko ricinoleate kokuyu absorbe ederken, doğal esanslar istenmeyen kokuların yayılmasını engeller, çok yönlü koruma sağlar.” yazısı aslında tüm sorularıma cevap oldu.
Benim deneyimlediğim çeşit, kokusuz(unscented) ve parfümsüz olanı. Bir diğeri de lavanta esanslı olanıymış, toplamda 2 çeşit olarak piyasaya sürülmüş.

AllFree Natural Deodorant’ın pek çok faydalı özelliğine bir de ürünün hayvansal içeriği olmaması ve testlerinin hayvanlar üzerinde yapılmaması eklendiği zaman tekrar alacaklarım arasına girdi bile.

İnsan sağlığını en önemli unsurlardan biri olması nedeniyle, terlemeyi durdurmaz.

Ancak terlemenin yarattığı en büyük sıkıntı olan, kötü kokulara neden olan bakterilerin gelişimine engel olur. Bu sayede, terleme gerçekleşse bile, doğru şekilde kullanılan AllFree Natural Deodorant, kötü kokuların oluşmasına engel olmaya yardımcı olur.

parabensiz etik seçimler deodorant roll-on alüminyumsuz alkolsüz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.