Dermaroller Denedim!

Dermaroller Denedim!

24 Nisan 2020

686 kez görüntülendi

Dış görünümü güzelleştiren en önemli organ hiç şüphesiz deridir. Yaş aldıkça güneş ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği ve akneler gibi pek çok faktörden etkilenen cildin kendini yenilemesi gerekmektedir. Yaşlandıkça cilt lekelenme eğilimine girebilir. Özellikle sivilcelerin, yara ve yanıkların bıraktığı izlere birde koyu renkli lekelerin eklenmesi bizi zamanla rahatsız eder. Dermaroller, son yıllarda cilt bakımı, cilt gençleştirme ve saç kaybı gibi konularda sıklıkla kullanılmaktadır. Artık sadece güzellik merkezlerinde değil evlerimizde de dermaroller uygulamaları sıradan cilt bakımı rutinleri arasına girdi. Uzun zamandır kullanmamaya direndiğim Dermaroller’ı bir çılgınlık yaparak kullandım. Kullanım sonrasındaki deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Dermaroller’in üzerinden minik minik iğneler mevcut. Bu iğneler cilt yüzeyinde minik kanalcıklar açarak sürülen ürünün çok daha hızlı ve neredeyse tamamının deri altına gitmesini sağlar. Birçok kadın için kırışıklık, lekeler, sıkılık dirilik kaybı, yağlanma ve iri gözeneklerden kurtulmak kullanmaya başladı. Son zamanlarda birçok blog ve sitede erkeklerinde saç çıkması amaçlı kullandığına rastladım. Ancak iğne seçimi çok önemli. Gelelim bu iğnelerin çeşitlerine,

İğne boyutları ve uygulanacak bölgeler:

0,25 mm ve 0,50 mm’lik roller başlığı: Canlandırma, hafif dirilik kaybı, hücre yenilenmesi, kremlerin daha derine emilimi, saç problemleri ve gözaltları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
0,75 mm’lik roller başlıklar da yüzde hafif kırışıklar, boyun ve saçlı deride yenilenmeyi teşvik için kullanılabilir. Sorunun büyüklüğüne göre iğne derinliği seçimini 0,1 mm de yapabilirsiniz.
1,0 mm’lik başlıklar: Derin kırışıklar, hücre yenilenmesi, akne, lekelerin koyu olanları için doğru seçimdir. Yüz boyun ve göğüs bölgesinde kullanılabilir.
1,5 mm’lik başlık: Yüzde yaşlanmaya bağlı yer etmiş leke ve kırışıklar, sarkma, cansızlık; selülit ve çatlak tedavisi için kullanılır.
2,00 mm’lik başlık: Çatlak ve selülit için kullanılır. Bu irilikte iğneler güzellik merkezlerinde ağır cilt sorunları için profesyonellerin “yüze uygulamasına” izin veriniz. Mesela selülit olan kalçalarda 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıklı iğneleri rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi 0,25 mm olan iğnelerin kullanılması bu kalın bölgede yeterince derin kanal açamayacağından selülit eritmek amaçlı kreminizin faydasını net göremeyebilirsiniz.

Dermaroller seçimi yaparken titanyum iğneli olmasına dikkat edin. Piyasaya sunulan her ürünün iğneleri titanyum olmayabiliyor ve cildi iyileştireceğim derken çizilmesine ve deforme olmasına neden olursunuz. Kullanmaya karar verdiyseniz lütfen her kullanım sonrasında alkol içeren dezenfektan edinin. Bazı ürünler kendilerine ait özel temizleyiciler ile satılmaktadır. Ürün uygulaması öncesinde ellerinizin ve cildiniz iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.

Öncelikle diğer yazılarımı okuyanlar bileceklerdir cildim kuru ve hassastır. Lütfen cildime yaptığı etkileri bu bakışla okumanızı tavsiye ederim. Yeni başlayanlar için 0,50 ya da 0,75 önerilmektedir. Ancak ben cildimin hücre yenilenmesine ihtiyaç duyduğunu düşünerek 1.0 mm olan dermaroller edindim.


İlk olarak cildimi yıkama jeli ile yıkayarak tonik uyguladım. Kullandığım tonik  alkol içermiyor ancak alkollü bir tonik kullanmanız cildinizin dezenfekte olması amacı ile daha iyi olacaktır. Daha sonra cildime yıldız çizerek uyguladım. Aynı yere 5 kereden fazla uygulama yapmayınız. Ve dermaroller’ı bir ileri bir geri şeklinde değil her seferinde aynı yerden başlayarak ileriye doğru uygulayınız. Toplamda 5 dakika sonra cildim kıpkırmızı olmaya başladı. İşlemi sonrasında bir serum, ampul ya da kreminizi uygulayabilirsiniz. Ben boyun kısmımın yenilemesini istediğim için o bölgeye de uyguladım. Tercihen değişir. Sağ ve solda taraftaki saç açılmaları sorunu birçok kişi mevcut.  Alnınızın bitimindeki saç diplerine de uygulayabilirsiniz.
 

Kullanım aralıklarını,

0.25 mm iğne ölçüsü --> 7 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
0.50 mm iğne ölçüsü --> 10 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
0.75 mm iğne ölçüsü --> 12 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
1.00 mm iğne ölçüsü --> 15 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
1.50 mm iğne ölçüsü --> 15 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
2.00 mm iğne ölçüsü --> 20 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.
2.50 mm iğne ölçüsü --> 20 günde 1 seans şeklinde uygulanabilir.

Dermaroller’ın ilk seansında beklediğiniz etkiyi göremeyebilirsiniz. Tedavi durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle 3.seans sonrasında serum ya da kremin olumlu etkilerini gözle görmeye başlayabilrsiniz.

Önemli: Dermaroller kişisel kullanım ürünü olduğunu lütfen unutmayın. Benim satın aldığım ürün şeffaf kutusunda geldi. Dezenfekte ettikten sonra kendi özel kutusunda saklıyorum. Hatta saçınıza, selülit bölgeleri ve cildinize uyguladığınız her dermaroller ın farklı olmasına dikkat edin. Her ne kadar dezenfekte ediliyor olsa da; farklı ciltlere temasında çok ciddi sağlık sorunları oluşabilir. Sivilceli ciltlerde kullanılmaması gerekmektedir. Sivilceli kısımlardaki sivilceleri temiz cilde taşıdığı söylenmektedir.

Umarım yazım sizlere faydalı olmuştur. Lütfen deneyimlerinizi benimle paylaşmaktan çekinmeyin. Herkese güzel sonuçlar diliyorum, Sağlıcakla kalın :)

cilt bakımı hassas cilt dermaroller

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.