Doğal Zeytinyağlı Sabun

Doğal Zeytinyağlı Sabun

07 Şubat 2019

352 kez görüntülendi

Zeytinyağı, tüm cilt tipleri için besleyici ve nemlendirici özelliktedir. Yağlı ciltlerin en büyük korkusu olan sivilcelere neden olduğu düşünülen yağların aksine zeytinyağı cilt yenilenmesine yardımcı olduğu için sivilce ve lekelere savaş açmıştır. Eski Mısır Kraliçesi Kleopatra, dillere destan güzelliğini bilmeyen yoktur. Kraliçenin güzelliğinin sırrı zeytinyağı olarak bilinmektedir. Ki dikkat edecek olursak eski kadınların ciltleri ışıl ışıl parlamaktadır. Ve o eski kadınlara soracak olursak birçoğu bu kadar çok kozmetik ürün yokken sadece zeytinyağlı sabun kullanarak güzelliklerini korumaktadırlar.

Zeytinyağlı sabunun özellikle cilde oldukça etkili faydaları bulunuyor. Doktorlar egzama, sedef ve deri hastalıkları gibi sorun yaşayanlara ağır ilaçlar kullanmak yerine doğal zeytinyağlı sabun öneriyor.

Günümüz şartlarında genç kadınlar olarak sivilce, siyah nokta ve cilt rengi bozukluğu problemleriyle karşı karşıyayız. Nedenlerini ele alacak olursak, aşırı makyaj, stres, yanlış beslenme, az su tüketimi, olumsuz hava koşulları ve en önemlisi doğal ürünler kullanmamızdır.
  
Peki piyasadaki mevcut ürünlerin ne kadarı gerçekten doğal ve içerik olarak sağlıklı bileşenlere sahip. Yüzyıllardır şifa dağıtan zeytinyağlı sabun ile cildinize sağlık verebilir ve birçok cilt probleminden kurtulabilirsiniz. Peki zeytinyağlı orijinal sabunu nereden bulabilirim?  İşte bu noktada daha önceden ürünlerini severek kullandığım Doğal Ambar ürünleri arasında Zeytinyağının yüzyıllık mucizevi etkisine, 9 bitkinin özel gücü ile birleştiği D&A Zeytinyağlı Ardıç Ekstreli Sabununa rastladım.
 
Bu Sabunun içeriği zararlı kimyasallardan uzak, cildi besleyici nitelikte olduğu için saç ve cilt kullanımı için sık kullanıma uygundur. Aynı zamanda içeriğindeki sinameki ekstresi cildi derinlemesine arındırır ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
 
Zeytinyağlı Ardıç Ekstraktlı Sabun İçerik Bilgileri

Zeytinyağı: Özellikle kuru ciltler için mükemmel bir nemlendirici olan zeytinyağı, cildi besleyen yağ asitleri açısından çok zengindir. Ayrıca zeytinyağının içerisindeki E vitamini cildin yaşlanmasında etkili serbest radikallerle savaşır.
Ardıç meyvesi ekstresi: Bin bir çeşit faydası olan bu bitki özellikle cilt problemlerine karşı kullanılır. Yenileme, canlandırma özellikleri nedeni ile kozmetiklerde kullanılır.
Zencefil ekstresi: C, E, B6 vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko ve protein gibi birçok madde açısından zengindir. Asya ve Çin tıbbında özellikle kullanılır, cildin temizlenmesi ve arınmasını sağlar.
Kekik ekstresi: Mucizevi bir bitki olarak görülen kekik, cildin temizlenmesinde ve kirden arındırılmasında etkilidir. Özellikle problemli ciltlerde kullanılır.
Çörekotu ekstresi: Kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, magnezyum, fosfor, A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. En doğal nemlendiricilerden biridir. Cildi derinlemesine besler ve nemin uzun süre ciltte tutulmasını sağlar.
Zerdeçal ekstresi: Özellikle Çin ve Hint tedavi yöntemlerinde oldukça popüler olan bir bitki, içerisindeki kalsiyum sayesinde epidermisi destekler. C vitamini ile kolajen üretimine yardımcı olur ve elastikiyetin sağlanmasında görev alır. Serbest radikallere karşı savaştığından antiaging etki eder. Daha parlak ve canlı bir cilt sunar.
Rezene ekstresi: B, C vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir. Bu vitamin ve mineraller cildi beslemede etkilidir. Ayrıca rezenenin aktioksidan ve antibakteriyel özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle cilt problemlerine karşı oldukça etkilidir.
Anason ekstresi: Anason bitkisinin en önemli özelliği antimikrobiyal olması nedeni ile bakteri ve mantarlara karşı etkilidir. Matlaşmış ciltlere karşı etkilidir, daha canlı daha parlak ve sağlıklı görünen bir cilt sunar.
Sinameki ekstresi: Cildi derinlemesine arındırır. Yeniden yapılanmalarda görevli olan sinameki, cildi besler ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır, cildin taze kalmasını ve yağ-nem dengesinin kurulmasını sağlar.
​Karanfil ekstresi: C vitamini, A vitamini, K vitamini, D vitamini, E vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, kalsiyum, potasyum, sodyum ve manganez, Omega 3 ve Omega 6 açısından zengindir.  Cildin yapılanmasında görevli olan karanfil, sivilceli ve problemli ciltlerde oldukça etkilidir. Lekelerle ve yara izlerinde özellikle kullanılır.

Ayrıca içeriğinde Türkiye’de geleneksel olarak yıllardır sabun yapımında kullanılan pirina yağı bulundurmamaktadır.  Doğal ambar ürünlerine ve D&A Zeytinyağı Ardıç Ekstraktlı Sabuna www.dogalambar.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Benim saç derim ve özellikle cildimin kuru olmasından dolayı sabun kullanımını sonucunda cildimin daha çok kuruduğunu gözlemlemiştim. Egzama ve sedefin baş düşmanı kuruluk problemine zeytin yağlı sabun ile tedavi edeceğini okuyanların çoğu gibi bende sabunun cildimi daha çok kurutacağını ve daha da artacağını düşünmekte.

D&A Sabun 10 bitki özü ile desteklenmiştir. Bu nedenle sabun, yağlı gibi düşünülse de öyle değildir. Bu bitki özleri cilt için özelliklerine bakılarak seçilmiştir. Sabunun normalde cildi kuruttuğu söylense de D&A Sabun hem sivilcelere karşı savaşacak hem de cildi kurulmayacak şekilde çalışılmıştır. Bu nedenle tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. İçerik olarak doğru zeytin yağı sabununu seçmiş olduğumun mutluluğunu yaşadım. Aslında tezat olarak düşünülen sabun ve egzama ikilisinin derdime deva olacağını hiç düşünmezdim.

D&A Zeytinyağı Ardıç Ekstraktlı Sabun saç içinde kullanılabilir, ancak uzun saçlarda karışıklığa ve dolaşıklığa neden olabilir. Bu nedenle kısa saçlı ve özellikle saçlı deri problemleri olan kişilerin kullanması önerilir. İçerik olarak zararlı kimyasallardan uzak, cildi besleyici nitelikte olduğu için sık kullanıma uygun olduğundan dolayı her yıkamada kullanabilirsiniz. Özellikle saçını daha fazla uzatmak isteyenler zeytin yağı sabunu kullandığına birçok yazıda rastlamıştım. Bunun nedeni şampuanların içinde bulunan kimyasalların saç derisini tahriş etme ve kepeklenme gibi sorunu ortadan kaldırıyor. Sağlıklı bir kafa derisi daha iyi hava aldığından dolayı saçın uzamasına ve daha canlı olmasını sağlar.  

Saçı için zeytinyağlı sabun kullananların çoğu da matlaşma problemi yaşadığından yakınmaktadır. Bu problemle karşı karşıya kalanlar için az bir şekilde elma sirkesi karıştırarak kullanabilirsiniz bu sayede matlaşmayı engelleyerek daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Gönül rahatlığı ile kullanacağınız Doğal Ambar ürünleri ile aklınız Sağlığınızda kalmasın.
Sağlıklı Günler!

egzama sabun doğal ambar zeytinyağlı sabun karanfil zeytinyağı sinameki anason rezene zerdeçal kekik çörekotu ardıç meyvesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.