Doğanın Hediyesi Bitkisel İçerikli Nemlendirici

Doğanın Hediyesi Bitkisel İçerikli Nemlendirici

02 Mart 2019

410 kez görüntülendi

Günümüzde ürün yelpazesinin çoğalması da bir neden olacaktır ki kimyasal ürünler dört bir yanımızı sarmış durumda. Etrafımız bu kadar çok kimyasal ürünler ile dolu iken içerik kontrolü ile ürün seçimi yapmak bir nebzede olsun korunmamızı sağlıyor. Detaylı alerji testi yapılarak cildimizin hangi alerjik reaksiyona tepkime vereceğinin tespitinin sonrasında yapılan ürün seçimleri büyük önem taşımaktadır. Benim gibi alerjik bir bünyeye sahip iseniz özellikle kullanacağınız ürünleri doğal ürünler arasından seçmeye özen göstermelisiniz. Bünyeden bünyede farklılık gösterecek alerji etken maddeleri farklı olduğundan dolayı size iyi gelen bir krem başkasına iyi gelecek diye düşünülmemelidir.

Nemlendirici konusunda ürün seçimi yaparken Doğal Ambar markasının” Regenon” adı altındaki bitkisel içerikli nemlendiricisi ile tanıştım. Doğal Ambar adını sıkça duyacağım bir marka olacağına eminim. Sitesine girdiğiniz zaman eminim ki sizlerde fark edeceksiniz her ürün özenle seçilmiş doğal ürünler Doğal Ambar'a ait deneyimlediğim yepyeni ürünle karşınızdayım. Bu kadar çok kimyasal ürün arasında böyle doğal ürünler görmek çok heyecan verici 😊


Yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz 70g ‘lık ambalajda satışa sunulan ürün balsam kıvamlı olduğu için uzun süre gidecek formda. Parfüm ve boyar madde içermediği için günlük olarak güvenle kullanacağınız bir krem. Kuru ve çok kuru ciltlerin rahatlıkla kullanacağı bu ürünü problemli ciltlerde kullanabilir.

İçerisindeki kantaron özüıtır çiçeği yağı ve saf zeytinyağı ile hücre yenilenmesine yardımcıdır. Cildi beslenmesinin yanında nemlendirerek korur. 


Zeytinyağı Zeytinyağı: Özellikle kuru ciltler için mükemmel bir nemlendirici olan zeytinyağı, cildi besleyen yağ asitleri açısından çok zengindir. Ayrıca zeytinyağının içerisindeki E vitamini cildin yaşlanmasında etkili serbest radikallerle savaşır.
 
Itır Itır çiçeği yağı: Cilt yenileme özelliği ile bilinen ıtır, problemli ciltlerde özellikle kullanılan bir yağdır. Lekelerde sivilcelerde ve izlerde kullanılır.
 
Sarı Kantoron Sarı kantaron yağı: Özellikle kırışıklıklarda etkileri ile bilinen sarı kantaron yağı, aynı zamanda lekeler, izler ve çatlaklar üzerinde de etkilidir. Antimikrobiyal özelliği ile de bilinen sarı kantaron yağı, sivilceler üzerinde de etkilidir.
 
Bal mumu ​Balmumu: Serbest radikallerle savaşır, toksin atımını sağlar. Besleyici özellikleri vardır. İçerisindeki A vitamini sayesinde cildi aydınlatır ve cildin daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Cildin soğuktan etkilenmesini önler.



Yazımda bahsettiğim ve daha faza Doğal ambar ürünlerine https://www.dogalambar.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğal ambar doğadan aldığı güç ile mutfaklarımızın, banyolarımızın ve cildimiz için gerekli ürünlerin vazgeçilmezi olmaya geliyor. Daha sağlıklı bir yaşam sürmemiz şüphesiz ki doğal ürünlerin kullanımından geçiyor. Daha sağlıklı yıllar için ürün seçiminde kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekmektedir.

Herkese Sağlıklı Günler!

cilt bakımı nemlendirici doğal ambar zeytinyağı bitkisel içerikli nemlendirici balmumu sarı kantaron yağı ıtır çiçeği yağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.