Doğanın Mucizesi Çay Ağacı Merhemi

Doğanın Mucizesi Çay Ağacı Merhemi

07 Şubat 2019

734 kez görüntülendi

Hepimizin severek içtiği çayının bir de merhemini denemeye ne dersiniz? Çay Ağacı Merhemi evimiz ilk yardım malzemesi olacak ve ihtiyacınız olan her an yardımınıza koşacak. Peki nedir bu merhem ne işe yarar? Çay ağacı sadece Avustralya'ya özgü bir ağaçtır ve dünyada başka hiçbir yerde yetişmemektedir. Geçmişte çay ağacı yaprakları kaynatılarak çaylar, bandajlarla askerlere sarılarak dezenfektan olarak kullanılmaktaymış. Antiseptik özelliği ile en saf temizleyicilerden biridir. Günlük hayatımızda kullanabileceğimiz en zahmetsiz ve doğal iyileştiricidir. Özellikle son yıllarda çay ağacı yağından merhemler yapılarak popülerliği artmıştır. Avusturyalı aborjinler tarafından soğuk algınlığı, enfeksiyon hastalıkları ve cilt hastalıklarında kullanıldığı bilinmektedir. Doğanın bize sunmuş olduğu bitkisel bir armağandır.


Pek çok kozmetik ürünün birleşiminde bulunan ve antiseptik özelliği bulunan bu merhem yaralı bölgede mikroorganizmaların gelişmesine ve buna bağlı iltihaplanmaları önlemede görevlidir. Böcek mi soktu, parmağınız mı yandı ya da çocuğunuz düştü mü? Özellikle küçük çocuğu olan annelerin çantalarında bulundurarak çeşitli yaralanmalarda kullanılması önerilmektedir. Böcek sokmalarından dolayı oluşan şişlik ve ağrıları azaltır ve en önemli faydası yanık yaralarının iyileşmesine yardımcı olur.

Tüm cilt yapısı için uygun olan çay ağacı yağı sivilceli bölgeye sabah akşam sürdüğünüzde o bölgeyi temizleyerek dezenfekte edecek daha sonra sivilce oluşmasını engelleyecektir. Düzenli kullanımda sivilce izlerine ve siyah noktaların oluşmamasına engel olmaktadır. Günlük bakımınızda su ile seyrelterek tonik olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda antiseptik özelliğinin fazla olması nedeniyle uçuk tedavisinde sıkça kullanılmaktadır.  

Aynı zamanda;

  • Gripten kurtulmak için kaynattığınız suya 2-3 damla çay ağacı yağı damlatarak buharını yüzünüze tutmanız ve derin nefes almanız burun tıkanıklığınızı azaltacaktır.
  • Kokusu sayesinde böcekleri uzaklaştırır ve böcek ısırmalarına iyi gelir.
  • Ayak mantarı için sabah akşam yıkanmış hasta kısma uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra iyileşmesi için açık tutmanız gerekmektedir.  
  • Saç derisinde kepeklenme ve belirli kısımlarda egzama varsa şampuanınızın içine birkaç damla çay ağacı yağı damlatabilirsiniz. Saç derinizi temizlerken kapanan gözeneklerin ferahlamasına neden olacaktır.
  • Diyabet hastalarının yaralarının çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Çay ağacı merhemi ve yağını alırken kritik nokta organik ve yüksek kaliteli olmasıdır. Aynı zamanda üretim yerinin Avustralya olması noktasına dikkat edilmelidir. 

Herkese Sağlıklı Günler.

kuru cilt cilt bakımı nemlendirici merhem tea tree çay ağacı kepek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.