Ek Saç Bakım ürünleri

Ek Saç Bakım ürünleri

28 Mart 2019

705 kez görüntülendi

Cilt bakımı kadar saçlarımda ekstra özen göstermeye çalışıyorum. Kuru bir saç derim olduğu için sürekli nemlendirme ve canlı tutmam gerekiyor. Çantamda dudak kremi, nemlendirici ve saç bakım ürünlerinden mutlaka birini yanımda taşımaya özen gösteriyorum. Uzun ve sarı saç sürekli ilgi görmek ister. Cansızlaşmaya başladığı an müdahale edilmez ise kırılarak kopmalar yaşanabilir.

Özellikle saç bakım ürünleri çok çeşitli. Farklı içerikler farklı sorunlara çözüm buluyor şeklinde düşünebiliriz. Bu noktada birçok ürün denediğim saç bakımı hakkında severek kullandığım ürünlerden bahsedeceğim.
 
İlk olarak hepimizin bir yerlerde gördüğü kullandığı oldukça ünlü bir yağ Elseve Mucizevi Bakım Yağı.  Bu ürün çantamdan ayırmadığım ürün haline uzun zaman önce geldi. Her ne kadar bu ürünü seven olduğu kadar bir işe yaramadığına inanalar oldukça yüksek. Yoğun olmayan bu yağ saçlarında kuruluk hissettiğiniz an uygulayabileceğiniz hafif yapılı bir ürün. Saça ağırlaştırmayan yapısının yanında saça kolay şekil vermenize yardımcı olur. Gün içinde sürekli kullandığım kokusu ve yumuşaklığını sevdiğim bakım yağı haline geldi.

Schwarzkopf Gliss Serum Deep Repair içeriğindeki amino-protein-serum ile yıpranmış saçları 1 hafta içinde onararak eski canlılığını yerine getirerek yapılandırmayı vaat ediyor. Benim banyo sonrasında kullandığım bir ürün. Pompalı şişesi ile kullanımı kolay ve kokusu saçtan uzun süre çıkmayacak şekilde saçta kalıyor. Saçlarımı topuz yapıp açtıktan sonra bu ürünün kokusu burnuma geliyor. Kokusu yüzünden bile severek kullanmaya devam ettiğim bir ürün. Elektriklenme ve saçta karışıklığa yol açmıyor. 

Redist Hair Serum Keratin içeren yapısı ile kuaförler tarafından kuru ve yıpranmış saçlar için işlem sonrası uygulanmakta olan bir ürün. Kuaförümün tavsiyesi üzerine aldığım bu üründen çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Yapısı çok yoğun bu ürün ıslak ve nemli saçlara uygulanıyor. Ben bu ürünü her banyodan sonra saçıma sürerek bir süre bekletiyorum. Biraz kurumaya başlayınca fön suyu kullanmama gerek kalmadan tarıyorum. Keratin bakımının saç yapısı için çok önemli  olduğunu bilmeyen yoktur. Fön, boya ve hava koşulları ile yıpranan saçlara evde kendi yöntemlerinizle bu ürünü  kullanarak Keratin bakım uygulamanız mümkün. 

Yıllar önce Cindy Crawford'un oynadığı bir reklam vardı, o reklamda söylediklerini hiç unutmuyorum. "Kendimi saçım güzel olunca güzel hissederim, tam anlamıyla güzel". Bu slogan hemen hemen her kadın için aynıdır. 

yıpranmış saç saç bakım redist kuru saç uçları elseve schwarzkopf keratin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.