Ev yapımı besleyici ve leke karşıtı krem

Ev yapımı besleyici ve leke karşıtı krem

13 Kasım 2020

33 kez görüntülendi

Yazın güneşin etkileri ile cildimizde güneş lekeleri oluşur. Bu lekeler beyaz tenlilerde daha fazla oluşurken zamanla yer edinir ve gittikçe daha da koyulaşır. Gelin hep birlikte benim uzun zamandır severek kullandığım ve faydasını gördüğüm karışıma hep birlikte göz atalım.

Cilt tipinize uygun yoğun bakım sağlarken bir yandan da yaşlanma karşıtı etki gösteren serumlar kurtarıcı seçeneklerden olarak hayatımıza hızlıca girdi. Serumların içerikleri hem vitaminlerden, leke giderici ve sarkma karşıtı içeriklerden oluşmaktadır.

Bu karışım ile hem lekelerinizde kurtulacak hem de cildinize ihtiyacı olan bakımı yapacaksınız. Madecassol kremi hepiniz duymuş ya da kullanmışsınızdır. Ancak lekeler ile baş etmenizde madecassol tek başına ihtiyacınızı görmeyecektir. Özellikle kuru ciltler, bu kreminin yanında bir nemlendiriciye de ihtiyaç duyacaktır. İşte buradan yola çıkarak madecassol kremi baz alarak bir karışım oluşturdum. İçeriklerini inceleyecek olursak hem krem hem serum olarak adlandırılabilir.

Karışama eklediğim ürünler,

  •   Madecassol
  •   Avicap - A vitamini
  •   Redox – C vitamini
  • Evin – E vitamini
  • Bemiks - B1, B2, B6 vitaminleri
  • Bepanthen
Madecassol un yarısını daha önce bitmiş olan cam krem kaba koyuyorum. C, E, B vitaminleri ve Bepanthen ampül şeklinde olduğu için birer tane kırıp içine ekliyorum. Kırarken elinizin kesilmemesine dikkat edin. Peçete yardımı ile ampulü kırabilirsiniz. Avicap ise yumuşak kapsül olduğu için iğne ile uçundan delebilirsiniz. Yumuşak kapsülden 2-3 tane ekleyebilirsiniz. Ancak bir ampule denk gelmektedir. Bu kremi geceleri yatmadan önce temizlemiş cildinize sürebilirsiniz.


E vitamini olarak kullandığım kapsül daha önceden Evigen olarak geçiyordu. Aşağıda yeni ve eski ambalajına ait resimler mevcut. Yeni adı da Evin olarak değişmiş.

kuru cilt beyaz ten e vitamini güneş bepanthen madecassol leke

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.