Garnier'den Büyük Yenilik

Garnier'den Büyük Yenilik

04 Aralık 2019

688 kez görüntülendi

Deodorantlara olan takıntımı beni takip edenler çok iyi bilirler. Aşağıdaki etiketlerden diğer deodorant yazılarıma ulaşabilirsiniz. Bloğumda da değişik ürünlere yer vermeye çalışıyorum. Yüz bakım, saç boyaları ve güneş bakım ürünleri ile bolca bize hizmet veren Rengarenk deodorantlar ile karşımıza çıktı. Garnier, ürün tipine göre roll on ve deodorant olarak seçimi size bırakıyor. İhtiyaca göre Saf & Temiz, Lekesiz Koruma, Ultra Kuru, Termal Koruma ve Doğal Ferahlık olmak üzere 5 farklı ürünü var. Benim 3 ürünü deneme fırsatım oldu. Kısaca size yorumlarımdan bahsedeceğim. 

Tüm deodorant ve roll-onların ortak özelliği, hızlı kuruma, uzun süre kalıcı ferahlık ve etil alkol içermemesi. Ayrıca dermatolojik olarak duyusal testleri yapılmış.

İlk ürün deneyimleyip daha sonra diğer ürünlerini aldığım  Saf&Temiz, gün banyodan çıktıktan sonra banyo temizliği ve ferahlığını tüm güne yayılmasını vadediyor. İçeriğinde  arındırıcı özellikli çay ağacı yağı ile, ter kokusuna karşı kaynağında etki ederek banyonun verdiği temizlik ve ferahlık hissini uzatan bir deodorant olarak karşımıza çıkıyor. İlk 48 saat etkili yazıyor ancak ben bu etkisinin uzun süreli olduğunu söyleyemeyeceğim.

İkinci ürün ise Mineral Ultra Kuru deodorant. Benim için bir deodorantın leke karşıtı olması kadar çabuk kuruması da önemli bir etken. Uygulama sonrası hızla kuruyan, zorlayıcı koşullarda bile koltuk altına uzun süreli kuruluk hissi veren bu deodorant benden kuruluk konusunda tam puan aldı.
Hafif, ferah ve kokusu sizlere temizlik hissi veriyor.

Üçüncü ve son deneyimim Mineral Lekesiz Koruma. Benim bir deodorantta aradığım en önemli özellik giysilerimi leke ve renk solmasına karşı korumak için özel olarak tasarlanan içeriğe sahip olmasıdır. Bazı deodorantlar yapısından dolayı zamanla giysilere zarar vermektedir.


İnternet içeriğinde yazan not aşağıdaki gibidir.

SİYAH'larda: Dar giysilerde bile BEYAZ İZLERE karşı etkili
BEYAZ'larda: SARI LEKELERE karşı etkili
RENKLİ'lerde: Zamanla oluşan RENK SOLMASINA karşı etki
Doğal ıslaklık emici mineral içeren formülü ile ıslaklığı sünger gibi emer. Koltuk altınızı ve giysinizi 48 saat** boyunca kuru ve ferah hissetmenizi sağlarken cildinizin nefes almasına da izin verir.

“Doğal ıslaklık emici mineral içeren formülü ile ıslaklığı sünger gibi emer. Koltuk altınızı ve giysinizi 48 saat boyunca kuru ve ferah hissetmenizi sağlarken cildinizin nefes almasına da izin verir.”


Tüm deodorantlarda olduğu gibi kullanmadan önce mutlaka iyice çalkalayınız. Kutuyu dik tutarak 15 cm mesafeden çıplak ve temiz koltuk altına püskürtebilirsiniz. Gün içinde kullanacaksanız lütfen terlemiş cildinizi kurutarak gerekirse temizleyerek sıkmanızı öneririm.

Ben bu deneyimlediğim ürünleri severek kullandım. Ürün tipi olarak roll on formundaki ürünleri tercih etmiyorum. Bu postun altına deneyimlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

deodorant roll-on garnier saf & temiz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.