Golden Rose Mat Rujları Deneyimledim.

Golden Rose Mat Rujları Deneyimledim.

19 Mayıs 2020

323 kez görüntülendi

Son iki üç yıl içinde mat rujlar hızlıca bir numaraya oturdu. Renk skalası gün geçtikçe çoğaldı ve parlatıcılar hariç parlak rujlar neredeyse tercih edilmemeye başladı. İki rujun da artıları eksileri var tabi ki ama mat rujların daha doğal durduğu aşikar. Sizlere bugün severek kullandığım, ikisinden birinin mutlaka çantamda bulunduğu Golden Rose mat Rujlardan bahsedeceğim. Golden rose mat ruj konusunda çok büyük bir yelpazeye sahip. Benim kullandığım ürünlerden biri yumuşak seriye diğer ise uzun süre kalıcı seriye ait.

İlk olarak Yumuşak & Mat Ruj - Soft & Matte Creamy Lipcolor serisine ait yorumlarıma gelecek olursak, Yumuşak, mat, kremsi ve yoğun renk veren yapısı ile sürer sürmez dudaklarınızın kurumadığını hissedeceksiniz. Ancak süre arttıkça dudaklarınız kurumaya başlayacak. Genelde mat ruj kullanmadan önce dudaklarıma hafif bir nemlendirici kullanmayı tercih ediyorum. Biraz kuruyunca ruju uyguluyorum, böylece dudağımda uzun süre kaldığında kuruma hissetmiyorum.

Kolay uygulanabilen kremsi yapısı ile yemek yiyip içene kadar dudağınızda kaldığını söyleyebilirim. Dudak bazı olarak bir ürün kullanarak daha fazla durmasını sağlayabilirsiniz. Bazlar genelde, rujların daha pürüzsüz durmasını sağlıyor. Baz kullanmadan sürülen mat rujların dudağın iç kısmından siliniyor. Sadece çerçeve olarak dudağınızda kalıyor. Ben önce baz sürüyorum daha sonra dudak kalemi ile çerçeve çiziyorum. Dişlerime konuşurken bulaşmadı, bazı yorumlardan bunu yaşayan kullanıcılar olduğunu duymuştum. İçeriğinde dudağınızın yumuşak ve esnek kalmasını sağlayan jojoba ve avokado yağı ile bulunuyor.İkinci mat ruj ise “Uzun Süre Kalıcı Likit Mat Ruj - Longstay Liquid Matte Lipstick” serisine ait. Golden Rose'un yoğun renk veren ve mat ruj serisi diyebiliriz.  Sürüldükten kısa bir süre sonra matlaşarak kurur ve dudağa sabitleniyor. Dudağa sabitlendiği için bulaşma yapmıyor. Sürüş rahatlığı için aplikatörü esnek yapıda.

İçeriğindeki E vitamini ile dudakların kurumasını sağlıyor. Vitamin E nin en büyük özelliği de herkes tarafından bilinen nemlendirici özelliği. Baz ile uygulamadığım zaman dahi ağırlık hissi yaratmıyor. Ancak baz sürmeden kullandığınızda dudağınızda kuru ise çatlama yapıyor. Sürdükten sonra sabitlenip, kuruyana kadar dudaklarınızı kapatmamanızı öneririm.

İki farklı serideki mat rujları karşılaştıracak olursak, ilk seride jojoba yağı ve avokado yağı bulunuyor. İkinci seride ise avokado yağına ek olarak jojoba yağı yerine vitamin e var.  2 ruju daha iyi deneyimlemek için farklı renklerde tercih ettim. Renk konusunda ikisi de benden tam not aldı. Ancak ikisi de baz sürmeden kullanımda vadettikleri özellikler konusunda sınıfta kaldı diyebilirim. Kalıcılık baz sürdükten sonra da beklediğim kadar uzun değil. Nemlendirme özelliği ile de ortalama. Ürünleri fiyatlarının  uygun olmasından dolayı tercih edebilirsiniz ancak beklentiniz çok olmasın.

dudak bakımı dudak kalemi ruj golden rose mat ruj

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.