Göz Makyajı ve Temizliği

Göz Makyajı ve Temizliği

06 Şubat 2019

702 kez görüntülendi

Yüzümüzün en hassas bölgesi olan göz çevremize ekstra bakım yapmamız gerekmektedir. Göz çevremizdeki deri yüzümüzde ki cilt derimizden 7 kat daha incedir. Göz çevremize sürdüğümüz her ürünü dikkatli ve özenle uygulamamız gerekir. Alerjik olmayan ve Tariş etmeyen ürünler kullanmamız nemlendirici seçme aşamasında çok önemlidir. Uygun nemlendirici kullanmanın yanından beslenmeniz ile de göz çevrenizin sağlığına dikkat edebilirsiniz.

Göz sağlığı hakkında daha önceki yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz. 
https://www.buseningunlugu.com/Blog/Ofiste-Goz-Bakimi-53

Göz bakımı kadar göz makyajı da bir o kadar önemli bir konudur. Sabahın erken saatlerinde yapmış olduğumuz göz makyajı geç saatlere kadar kalmaktadır. İyi temizleyip ertesi gün yapacağımız göz makyajımıza uygun zemini hazırlamamız gerekir. Ben kendi uyguladığım göz makyaj ürünlerinden ve temizleme ürünlerinden bahsetmek istiyorum sizlere.

Yves Rocher Ekspres Göz Makyaj Temizleyici kesinlikle hassas göz yapısı için üretilmiş bir ürün. Daha önce denemiş olduğum göz makyajı temizleyicileri göz çevremde yanma ve göz kızarıklıklarının oluşmasına neden oldu. Yves Rocher göz makyaj temizleyicinin yapısında ki Peygamber Çiçeğinin yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkili öz suyu ile kullanım sonra göz çevrenizi nemlendir. Yağlı bir yapısı var ancak yapışkanlık hissi bırakmamaktadır. Hassas ve kuru olan göz çevrenize uyguladığınız suya dayanıklı makyajda da ovalama gerekmeden hızlıca makyajınızı temizler. Göz çevresinde kızarıklığa neden olmaz. 125 ml şişesiyle seyahatleriniz de de yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün. Yavesi Rocher'da her zaman indirime girmiyor. Ürün fiyatı 29,90 tl. Bu linkten ürüne ulaşabilirsiniz.
 http://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/ekspres-goz-makyaj-temizleyici/?cmSrc=Category

Made by Sephoranın yeni ürünlerini denemeye devam ediyorum. En son almış olduğum ürün Sephoranın kendi ürünlerinden olan Göz makyaj temizleyicisi. Bu ürünün büyük boyunun olması beni kesinlikle en çok cezbeden özelliği oldu. Suya dayanıklı makyajı bile kolayca çıkardığını söyleyebilirim. Yapısı gereği kullandıktan sonra göz çevrenizde yağlılık hissi bırakıyor ancak rahatsız etmeyecek kadar az. Bu ürün lens kullananlar içinde önerilmektedir. Kirpikleri güçlendirici etkisi olduğunu vaat etmektedir. Temizleme işleminden sonra kirpiklerimde bir dökülme olmadı. 200 ml olması ile avantajlı bir ürün kategorisindedir. Made by Sephora nın bu ürününe bu linkten ulaşabilirsiniz. 
http://www.sephora.com.tr/suya-dayanikli-goz-makyaj-temizleyici/cid1727.html

Estee Lauder Gentle Eye Makeup Remover kullandığım diğer göz makyaj temizleyicilerine göre yağsız. Temizleme işlemi esnasında size yağlı bir temizleyiciyle çıkarıyormuş hissi verebilir. Suya dayanaklı makyajı çıkarma konusunda da başarılı bir ürün. Temizleme işlemi sonrasında göz çevresinde yağlı bir yapısı olmadığı için yağlılık hissi bırakmıyor ama kuru çevremi nemlendiriyor ve yumuşatıyor. Ovalamaya gerek kalmıyor. Birkaç hareketle kolayca çıkarabilirsiniz. Lens kullananlar için uygundur. Bu ürüne Sephora'dan da ulaşabilirsiniz, Estee Lauder web sitesine bu linkten ulaşarak diğer ürünler hakkında da bilgi alabilirsiniz.
http://www.esteelauder.com.tr/product/684/2043/urun-listesi/cilt-bakm/kategoriye-gore/temizleyici-tonik/gentle-eye-makeup-remover/goz-makyaj-temizleyici  

Siteye ilk üye olduğunuzda yüzde 15 indirim ve ücretsiz kargo fırsatı sunmaktadır.


Uzun süredir kullanmış olduğum The Body Shop Smokey Eye Definer siyah göz kalemi kesinlikle fiyat performans ürünü. Yumuşak uçlu yapısıyla kolayca sürülüyor ve gün boyunca gözünüzde dağılmadan kalabiliyor. Eye Liner çekme konusunda zorluk çekenler için mutlaka bu ürünü öneririm. Arka tarafındaki fırçalı kısmı buğulu göz makyajı yapmanız için ideal. Hafif bir şekilde sürdükten sonra gözlerinize buğulu bir bakış katabilirsiniz. Fiyatı 39,90. The Body Shop indirimlerinden uygun fiyata sahip olabilirsiniz.
http://www.thebodyshop.com.tr/smoky-göz-kalemi-siyah-1g

Maybelline Colossal Kajal Göz Kaleminin asansörlü bir yapısı var. İlk aldığınızdaki uç kısmı ince bir şekilde gözünüze uygulamanız için uygun. Ancak kullanmaya başladıkça kalınlaşan ucunu açamıyorsunuz ve kolay uygulanmıyor. Ben genelde gözlerimin alt kısmına ürünü uygulamak için kullanıyorum. Yumuşak yapısı sayesinde gözlerimin alt kısmına zarar vermiyor ve kızarıklık oluşmuyor gözlerimde. Fiyat olarak çok uygun olması açısından fiyat performans ürünü diyebiliriz.Estee Lauder MagnaScopic Maximum Volume Maskara kullanım kolaylığı açısından şimdiye kadar ki en kolay uygulamasını yaptığım bir ürün. Kirpikleri tek tek ayırarak 3 katı dolgunluk sağlıyor. Gözüme rimel uygulamadan önce biraz ellerimle ısıtarak daha kolay uygulanmasını sağlıyorum. 2 Kat üst üste uygulayınca takma kirpik takmışçasına bir görüntü veriyor. Özel davetlerinizde takma kirpik ağırlığı istemeyenlere önerebileceğim bir ürün. Lens ve hassas gözlere için kolay çıkma özelliğiyle çıkardıktan sonra yanmalara sebep olmuyor. Nemlendirici içeriğiyle kırılmaları ve topaklanmayı önlüyor. 

Maybelline Lash Sensational Maskara günlük kullanım olarak kullandığım ürünlerin en başında yerini aldı. Maybelline'nin en beğendiğim rimeli. Kirpiklere hacim verme konusunda başarılı bir fırçası var. İnce ve zayıf kirpikleri bile hacim vererek daha belirgin bir hala sokuyor. Simsiyah bir yapısı var kesinlikle eye liner ve rimel arasındaki farktan dolayı şikayetçi olanlara tavsiye edebilirim. İlk kullanmaya başladığımda baya ıslak ve zor kuruyan bir yapısı vardı. Ancak 1 hafta sonra kesinlikle kıvamına oturdu ve sürülümü kolaylaştı. Topaklanma ve yapışma hissi bırakmıyor. Kirpik dökülme problemi de yaşamadım. Suya dayanaklı bir rimel olmasa da zor çıkıyor. Ama performans ve fiyat açısından kesinlikle kullanışlı bir ürün.

Gelelim Maybelline The Falsies Maskaraya bu ürünün fırçası kavisli bir yapıya sahip. Böylece kirpiklerinizin daha da kıvrımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Daha da kıvrımlı bir yapısı olmasını isterseniz öncesinde kirpik kıvırıcısı kullanabilirsiniz. 2 kat uyguladığınız zaman kesinlikle kirpikleri uzattığının farkına varmış olursunuz. Maybelline’nin diğer ürününe göre daha kolay çıkan bir yapıda.

yves rocher makyaj temizleyici estee lauder the body shop sephora maybelline göz makyajı göz bakımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.