H&M Ürünleri ile Göz Makyajı

H&M Ürünleri ile Göz Makyajı

20 Nisan 2019

811 kez görüntülendi

H&M’in makyaj ürünlerini severek kullanmaya başladım. Şimdi şey dediğinizi duyar gibiyim H&m tekstil ürünü neden öyle kalmadı. Ama sizlerde biliyorsunuz birçok marka ürün çeşitliliğini arttırma adına bu tarz yatırımlar yapıyor. Bir far ile başlayan deneyimlerime gittikçe yenilerini ekledim. Bu yazımda size H&M’in makyaj ürünlerinden kaş kalemi, şeffaf kaş maskarası ve rimelden bahsedeceğim.

Belirli dönemlerde gerek yanlış alımdan dolayı gerek mevsimler dökülmelerden dolayı için belki de dökülüp kopmalardan dolayı kaşımda boşluklar oluşuyor. Bu noktada Gerek bu dönemlerde gerekse komple bir makyaj yaptığım zamanlarda kaş ürünlerinden yararlanıyorum.

Kalem hemen hemen tüm kaş kalemlerinde olduğu gibi bir ucu kalem diğer ucu kaş fırçası şeklinde hazırlanmış. Önce fırçasından bahsedeyim; çok farklı ve özellikli bir fırça değil ama ben çok memnun kaldım güzelce tarayıp şekil vermenizi sağlıyor. HM in kaş fırçası ayrı olarak satılıyor mu bilmiyorum ama eğer tek satılsaydı da bu fırçayı alırdım.
Kalem kısmına gelirsek; bendeki rengi ASH Blonde. İlk etapta bana biraz açık kalır diye düşünmüştüm ama oldukça güzel durdu. Çok yoğun olarak doldurma ya da tamamıyla baştan kaş çizme şeklinde kullanmıyorum. Sadece aralardaki boşlukları ince ince çizerek kullanıyorum. Kendi kaş rengimle uyum sağladı ve araları güzelce doldurdu.


H&M Kaş jeli severek kullandığım bir başka ürün. Kaş jeli, kaşları doğal bir şekilde belirginleştiren, boşlukları doldurmaya yarayan ve gün boyunca sabit durmasını sağlayan jel formda ürünler. Eğer kaşların seyrek, boşluklu veya çok açık renkli ise, kaş makyajında en yakın dostun olacağına emin olabilirsin. Kaş sabitleyici etkisi olan kaş jelleri, kaşların yukarı doğru sabit kalmasına yardımcı oluyor.
Bu ürün kaşları 3-4 saate sabit tutmayı vadediyor. Kaşlarımı çok sertleştirmiyor. İlk aldığım zamanlarda fırçaya çok geldiği için uygulaması biraz zorlandım. Çok sürünce kaşları doğal sabitlemek yerine hepsini birbirine yapıştırdı. Ancak çok uzun süre kullanacağınız bir ürün. Ambalajının siyah olması sebebiyle tüpte ne kadar ürün kaldığını göremiyorsunuz.

Kaş kalemi defalarca aldığım bir ürün kaş jeli hala bir tanesini bitiremedim ama denk geldiği zaman yine alacağım bir ürün.


Son olarak kaş ürünlerinden sonra bir iki kere kullandığım sonra çekmece bekleyen bir üründen bahsedeceğim. Yaptığım girişten de anlayacağını gibi sürmesi çok zor olan bir ürün. Yapısından mıdır bilemedim ama sürülmedi topaklandı kirpiklerimi birbirine yapıştırdı. Fırçadan mıdır bilemedim farklı bir rimel fırçası ile içine sokarak denedim onda da sürülmeyince kenarda duran bir ürün olarak bekliyor. Bir daha asla almayacağım bir ürün.

2018 yılından sonra 2019 yılı da resmen kaşların yılı oldu! İlk olarak kusursuz, baştan çizilmiş kaşlar moda iken, zamanla daha doğal görünen, daha kalın kaşlar hatta hiç alınmamış gibi görünen kaş görünümleri popülerleşmeye başladı. Hızla değişen bu trendlere uyum sağlamak için, karşımıza çıkan çoğu kaş ürününü denemeden de edemedik. Kaş sabitleyici jel de kusursuz kaşlar işin edinmen gereken ilk kaş ürününden biri. 

rimel göz makyajı göz bakımı h&m kaş kalemi kaş jeli mascara

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.