Hassasiyet Karşıtı Termalife Maske

Hassasiyet Karşıtı Termalife Maske

07 Şubat 2019

703 kez görüntülendi

Hassas cilt için cilt bakımı yapılırken pek çok faktöre dikkat etmek gerekir. İlk olarak uygulanacak bakım doğru cilt ürünlerinin seçimidir. Doğru ürünler ile cilt yapısının bozulmaması sağlanırken var olan sorununda ortadan kalkması sağlanmalıdır. Doğru ürün seçiminden önce cildin gerçekten hassas bir cilt olup olmadığının tespiti önemlidir. Çünkü kadınların yüzde seksen altısı ciltlerinin zaman zaman olan sorunlarından dolayı ciltlerini hassas olarak tanımlamaktaymış. Oysa ki dönemsel olarak yaşanan kuruluk, kızarıklık ve soyulma cilt yapısının hassas olmadığını gösterir.

Doğuştan beyaz tenli ve kırmızı tene sahip olanlar bu sorunları sürekli yaşamakta oldukları için bu hassas cilt olarak tanımlanabilir. Kimyasal maddelere karşı duyarlı olan ciltlerde hassas olarak tanımlanmaktadır. Ama en doğru tespit uzman bir hekimden cilt yapısı hakkında destek almaktır. Cilt tipi tespitinden sonra doğru ürünler ile yola devam edilerek yaşanan sıkıntılar en aza indirgenebilir.  Daha önceki yazılarımda da hassas cilt bakımı ve ürünler hakkında yazılar paylaşmıştım.

Termalife markasının Hassasiyet karşıtı Doğal Peloid içeren yüz maskesi uzun süredir deneyimlediğim bir ürün. Bir ürünü tamamen kullanmadan paylaşmak istemediğimden uzun zamandır yazmayı planladığım bir yazı oldu. Hassas ciltler için özel üretilen bu ürünün kullanımında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Termalife Sensitive yüz maskesi içeriğinde zengin mineralli termal su ve humik asit içeren hassasiyet karşıtı doğal peloid içermektedir. Daha ayrıntılı yazmadan önce peloid nedir bu konu hakkında bilgi paylaşmak istiyorum.

Peloid nedir ?
Doğada belirli şartlar altında nadiren oluşan peloidler, antiinflamatuvar-antimikrobiyal-antioksidan vb. özellikleri ile egzama-sedef gibi cilt rahatsızlıklarında eski çağlardan bu yana kullanılmaktadır.  Peloidler kil grubundandır ancak tedavi edici özelliğe sahip olması ile killerden ayrılmaktadır. Humik maddeler düzenli kullanımda uygun deri pH'ını sağlar, hassasiyet giderilir ve sağlıklı deri yenilenir. Humik maddelerden biri olan fulvik asitin cilt pH'ını düşürüp ciltteki kaşınmayı azaltarak egzamayı belirgin olarak iyileştirdiği de klinik çalışmalarda gösterilmiştir. 

Egzama sorunu yaşayanların birçok yolu denediğini ve geçici çözümler ile bir fayda bulamadığını duyuyorum ve okuyorum. Peloid tedavisi egzama ve sedefte denenmesi gereken bir yöntemdir. Kil ve çamurdan farklı olarak etki sağlayan Peloid geçmiş çağlardan beri birçok hastalığa tedavi olarak kullanılmaktadır.

İçeriklerinden PAPATYA ÖZÜ yumuşatıcı ve yatıştırıcı etki gösterirken hassas ciltlerin en büyük sorunu kızarıklığa etki sağlamaktadır. GÜL ÖZÜ ile anti-inflamatuvar ve cilt yenileyici etki sağlamayı vadetmektedir.

Maskenin Kullanımı
Uygun miktarda maske çok ince veya çok kalın olmadan daha önceden temizlenmiş cilde sürülmektedir. En fazla 8-10 dk. beklendikten sonra ılık su ile durulanır. Ancak cildinizdeki gerilme durumuna göre daha önce de yıkayabilirsiniz.  Yıkama esnasında sabun, şampuan vb. temizleyici maddeler kullanılmaması önerilmektedir. Bence yıkadıktan sonra çok bir kuruluk olmadı ancak cildinizin durumunuza göre bir nemlendirici kullanılabilir. Diğer maskelerden daha farklı olarak hassas ciltlerde bile haftada 2-3 kez kullanılabilir. 

Bu maskeye ve Peloid içeren diğer ürünlere TermaLife'in sitesinden ulaşabilirsiniz. http://www.termalife.com.tr/

Tüm bu yazdıklarımı toparlayacak olursak; hassas ciltlerde kızarıklık ve tahriş hissiyatı bırakmayan bir ürün. İçeriğindeki doğal bileşenler ile cildimi yormadı. Haftada 2-3 kullandığım zamanlarda oldu ve herhangi bir soyulma olmadı.
Umarım bende olduğu gibi kullanan herkese bir faydası dokunan bir maske olur.

Sağlıklı Günler

kuru cilt cilt bakımı egzama parabensiz maske hassas cilt peloid termalife papatya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.