Kediler için Malt Pastası

Kediler için Malt Pastası

25 Nisan 2020

667 kez görüntülendi

Sevgili kedi dostlarımız çok temiz yaratıklardır. Bir kedi günde yaklaşık beş saatini kendini yalayarak temizlemeye ayırmaktadır. Temizleme esnasında kopmuş tüyleri yuttuktan sonra tükürmesi çok kolay olmamaktadır. Ve muhtemelen onları yutacaktır. Çoğu zaman tüy yutması bir sorun değildir ve  tüyler hemen sindirim kanalından dışarıya atılır. Ancak bazen, tüyler midede kalıp bir tüy yumağı oluşturabilir. Bir tüy yumağı belirli bir büyüklüğe ulaştığı zaman kedi bunu kusmaktadır. Kustukları tüyler sosise benzeyen tüy yumaklarıdır. Kusmanın yanında bazı tüyleri dışkı ile atmaktadır.

Kediler atamadığı tüyler için 'öğürme' ya da kusma krizleri yaşayabilir.  Çok nadir bazı durumlarda, kedi tüy yumağını doğal bir şekilde çıkaramaz ve bir cerrahi girişim gerekli olabilir. Neyse ki, bu durum çok nadir görülür.
 
Tüy yumaklarını önlemeye için kedilerinizi düzenli olarak taramanız gerekmektedir. Yetişkin kediler için malt pastası kullanılması önerilmektedir. Piyasada çok fazla malt çeşidi bulunmaktadır. Ben en son satın aldığım üründen bahsedeceğim.

GimCat Malt – Soft Kediler İçin Malt Pastası

Tamamen saf ve doğal aromatik olan Gimpet Malt-Soft kedi malt pastası, tüy yumağı oluşumunu önler. Yüksek seviyeli TGOS (trans-galactooligosaccharide) katkılı laktoz türevi, özel altın sarısı bitkisel yağ ve kedinizin bağırsak sağlığı için önemli olan diyet lifler içerir. Gimpet Malt-Soft kedi malt pastasının içerdiği diyet lifler, yiyeceklerin ve yalanma sonucu boğazda biriken tüylerin bağırsaklardan kolayca taşınıp dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca kusma yolu ile de dışarı atılmasına yardımcı olur.

Gimpet Malt-Soft macun kıvamındadır ve kolay uygulanır. Her yaştaki kedi için uygundur.
İçindekiler: Malt özü, yağlar, sebze türevleri, laktoz türevleri ve TGOS.
Analiz: Ham protein    %3 Ham yağ       %39 Ham lif    %3 Ham Kül    %4,9 Su      %12

Günlük Kullanım Miktarı:
Günlük 5 cm (2,5 gr) verilmesi tavsiye edilir. Direk olarak verilebilir veya yemeğine ilave edilebilir. Uzun tüylü ve çok temizlenen ırk kedilerde veya gerekli durumlarda, verilecek miktar 2 katına kadar çıkarılabilir. Yemeklerden önce verilmesi daha idealdir.


Kedi maltları, kedilerin yuttukları tüylerin bağırsaktan kolay atılmalarına yardımcı olmaktadır. Kedi maltı yiyen kedilerde kıl yumaklarının bağırsakları tıkama olasılığı neredeyse sıfıra yakındır. Malt, kılların birbirine yapışmasının ve keçeleşmeden sindirim kanalında kolay ilerlemesini sağlar.

Benim kedim bu maltın tadına bayılıyor. Daha görür görmez heyecanlanıyor. Hiç zorlanmadan günlük olarak bir fındık tanesi kadar veriyorum. Eğer kediniz direk maltı yemeyi reddediyor ise size tavsiyem maltı kedinizin patisine sürmenizdir. Kendini temizlemek için maltı yalayan kediniz aynı zamanda onu yemiş olacaktır. Aynı zamanda kuru mamaya biraz bulaştırabilirsiniz. Anlamadan yemiş olacak.

Daha önce kullandığınız ve memnun kaldığınız farklı bir malt var ise lütfen benimle yorumlarda paylaşınız.

kedi malt

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.