Kepek Sorunsalı

Kepek Sorunsalı

08 Şubat 2019

610 kez görüntülendi

Daha önceki yazılarımda, Roaccutane'ın cildimizde ve vücudumuzda bırakmış olduğu yan etkilerin uzun süreler geçmediğini yazmıştım. Bu yazımda, hala saç ve saç diplerimde yaşamış olduğum sorundan bahsediyor olacağım. Rouctane kullanırken kuruyan cildimin yanımda saçlarımda kurudu ve şu an hala kuru ve nemsiz saçlara sahibim. Saçlarım geç yağlandığı için kendini kendi yağıyla besleyemediği için kuruyup ve koparak dökülme sorunun yaşamaktaydım. Kuru saç derisini sık yıkamak saç derimde kaşıntı ve kepeklenmeye neden olmaktadır. Saçın kendini yağlandırmasını beklemek saçın kendini dengelemesi için birebirdir. Ancak 2 günde bir saçımızı sürekli yıkayarak kendini dengelemesine izin vermiyoruz. Onun yerine kozmetik yöntemlerle yaşımızı sağlıklı ve dengeli hale getirmeye çalışmaktayız.

Sürekli bakım yapmamım yanında kepek sorunu için birçok şampuan denedim. Ancak hem cildimi rahatlatan hem de arındıran bir şampuan bulamadım. Birçok şampuan eczanede doktorların önerdiği de dahil paraben ve silikon içermektedir. Özellikle şampuanların içinde ki” sabun” saç derisinde kalıntı olarak kalarak kaşıntı ve kepeklenmeye yol açmaktadır. 

Yves Rocher - Kepek Önleyici Şampuan hem saçımın kepekten arınmasını hem de saç derimin derinlemesine nefes alıp kaşıntıyı engelledi. Paraben, silikon ve renklendirici içermeyen formülü saç derimin hassaslığına iyi geldi. Şampuanla birlikte Yves Rocher - Kepek Önleyici Losyonunu kullanmaktayım.

Saç yapısına göre Kepek şampuanlarının saçları sertleştirdiğini düşünenler olabilir. Onun için yine Yves Rocher'nın Yumuşatıcı, Besleyici ve Göz Yakmayan Çocuk & Yetişkin Şampuanı öneririm. Bu şampuan tüm aile bireylerinin kullanabileceği bir şampuan. Özellikle 3 yaş üzeri çocuklarınızın kullanımı için idealdir. Göz yakmayan yapısı ve içeriğinde silikon, paraben, renklendirici ve alerjen içermediği için gönül rahatlığıyla çocuklarınız için kullanabilirsiniz. İçeriğindeki Organik Hamamelis yumuşatıcı etkisiyle saçlarda oluşan düğümlerin açılmasına yardımcı olarak, saçların kolay açılmasını sağlar.

Bu losyon temiz saça saç yıkandıktan sonra sürülmektedir. Şişenin yapısı losyonun saça sürülmesi için çok kullanışlıdır. Saç derisinde ki ölü ve zararlı bakterileri arındırarak saçın nefes almasını sağlar.  Şampuanıyla birlikte kullanınca etkisini daha çok göstermektedir. Saçta kepek oluşumunu engelleyen formülü sayesinde kısa sürede saçınızdan kepeği atacaksınız.

roaccutane kuru cilt yves rocher saç bakım kepek şampuan kepek losyonu kepek şampuanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.