Kışın Kuru Ciltler İçin PH Dengesinin Önemi

Kışın Kuru Ciltler İçin PH Dengesinin Önemi

02 Mart 2019

457 kez görüntülendi

Herkese Merhabalar, Havaların ısınmaya başlanmasıyla kışlıklarımızın yerini baharlıkların alacağı bir döneme giriyoruz.  Kalın kıyafetlerin içinde saklı kalan cildimiz, kış boyunca kurur ve hava almadığı zamanlarda nemsiz kalır. Özellikle kuru cilde sahip olanlar için kışın bu bakımı çok kolay yapamazlar. Çünkü içerdeki sıcak hava ve dışarıda ki soğuk hava arasında ki dengesizliklerden dolayı cildimiz daha çok zarar görür. Hava soğuyup kurudukça cildimiz için gerekli olan nem de azalır. Ortaya da çatlayan dudaklar ve eller bize değişimi haber verir. Cildimizi koruyalım ve bakım yapalım derken aşırı cilt temizliği de yapmak cildin kurumasını daha da artırır.

Kullanılan duş jelleri ve sabunlar içeriklerinde "emulgator" denilen bir katkı maddesi içerirler. Emulgator, kirin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak yararlı görünen bu madde zamanla cildin nemli kalması için gereken yağların yok edilmesini sağlar. Cildin kendine has öz yağları, cildin nemli kalması haricinde koruma görevi görür. Bu yağların cilt için önemi büyüktür. Zamanla kuruyan ciltteki yağ tabakası incelerek daha gözenekli hale gelir. Kullandığımız sabunların ve duş jellerinin cildimizle uyumlu olmasına özen göstermeliyiz. Doğal olmayan katlı maddeleri içeren ürünleri kullanmaktan kaçınmalıyız ve cildimizin doğal Ph değerini kaybetmesine engel olmalıyız. Sabun ve duş jeli seçiminde cildi kurutmayanlarını tercih etmeliyiz.

Enerji dolu bir banyo keyfi mi yapmak istiyorsunuz? O halde bu ürünler tam size göre!

Mango ve Kişniş ’in uyumlu birleşimi, cildinizde hoş bir koku bırakır, cildinizi narince temizleyerek banyonuzu keyfe dönüştürür.

Kadınlar gününde hediye aldığım bu paketin içinde Mango ve Kişniş serisinin duş jeli, sabunu ve body lotion u mevcuttu.  Kapağı açar açmaz hoşunuza gidecek bir kokusu var ve cilde hoş koku bırakıyor. Aynı zamanda cildinizi narince temizlerken Formülün de ki ’dan fazla doğal içeriğe sahip olan bir ürün. Paraben ve mineral yağ içermeyen ürünler aynı zamanda. PH açısından değerlendirecek olursak, PH nötr formülü cilt ile uyumludur. Bitkisel gliserin içerir.

Uzun süredir evde duran yeni kullanmaya başladığım Yves Rocher’ın Organik Vanilya Vücut Sütü, cildin duştan sonra nemlendirilmesi için ideal bir ürün. Vanilyayı çok seven biri olarak daha önce ki yazımda uzun uzun yazmıştım. http://www.buseningunlugu.com/blog/Aromatik-Tatlari-Sevenlere-Vanilya/59  Hafif dokusu ile cildi yumuşatarak ipeksi bir his bırakır. İçeriğindeki Organik aloe vera ve badem ile zenginleştirilmiş formülü cildin rahatlamasına ve kurumaktan gerilen cildin gerilme hissini ortadan kaldırır. Kokusunun kalıcı ve uzun süre cildinizde kalacağını söyleyebilirim. Bir diğer Vücut Sütüm ise bu serinin Organik Yulaflı olanı. Bu ürününde kokusu kalıcı ve hoş. 

Günümüzde deri PH'sını etkileyen faktörlerden başında gelen çevresel faktörler; ani hava değişiklikleri ve hava kirliliğidir. Son zamanlarda gelişe kozmetik sektörü farklı ürünleri beraberinde getirirken, organik ve doğal ürünler raflarda yerlerini aldı. Bu ürünlerin seçiminde içeriklerini kontrol ederek almalı ph değeri göz ardı edilmemelidir. 

yves rocher vanilya sabun vücut losyonu mango kişniş duş jeli body lotion emulgator ph dengesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.