Kömür İçerikli Cilt Bakım Maskesi

Kömür İçerikli Cilt Bakım Maskesi

12 Mayıs 2020

106 kez görüntülendi

Cilt temizliğinde yıkama jellerinin yanında maske kullanmayı çok seviyorum. Cildime uygun olduğunu düşündüğüm farklı maskeleri deneyimleyerek, derinlemesine temizliği hissetmeyi seviyorum. Bu maskeyi hediye gelmesi sonucunda deneme fırsatım oldu. Seyahat ettikten sonra eve geri döndüğünüzde cildinizi temizlemenize rağmen aşırı kirli hissedenlerden misiniz? Çünkü her şehrin havası ve suyu çok farklı. Ben saçımı farklı bir şehirdeki su ile yıkayınca bile kuru hissediyorum. 

Hadi bu ürünün içerik açıklamasına birlikte bakalım. İçeriğinin ana maddeleri kömür ve kil. Kömürün ciddi anlamda cildi arındırmak için doğal bir mucize olduğunu düşünüyorum. Eski zamanlarda kömür ile çamaşır yıkıyorlarmış. Çamaşırların hepsi tertemiz olurmuş ve yıpranmadan uzun zaman kullanıyorlarmış.


Doğal kaolin kili ve aktif kömür kombinasyonu ile formüle edilmiştir Fazla yağı emer ve cildi derinlemesine temizler, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Temelde kömür karbondur ve bir cilt bakım ürünü olarak kullanıldığında; daha fazla emme gücüne sahip olur. Ben de bu düşünce ile bu kömür maskesini hevesle kullandım.

Beauty Formulas with Activated Charcoal maskenin kullanırken, temiz ve kuru cildinize göz altlarınıza, dudaklarınıza gelmeyecek bir biçimde yüzünüze ve boynunuza sürerek uygulayınız. 10-15 dakika bekletip ılık su ile cildinizi durulayın. Cildinizde hafif bir yanma ve kızarma olacak. Kızarıklık durumunuza göre bir sonraki kullanımda süreyi ayarlayabilirsiniz. Yoğun bir yapıya sahip değil direk cildinizde kuruyunca kalıp gibi kalmıyor. Hafifi yoğunluğunun sebebi ise içeriğinde kömürün yanında kil olması.
Kil maddesi zengin minerallere sahip bir doğanın mucizesidir. Özellikle Pamukkale çevresindeki kaplıcalardaki bol miktarda doğal çamurdan oluşan banyolar bulunur.  Bu çamurların ve killin cilde iyi geldiğine inanılır.

Beauty Formulas with Activated Charcoal Maskesi 

Koalin kili ve Aktif kömür bileşimi bir araya getirerek formüle edilmiş bir maske. 
Ciltteki kirliliği temizlemeye yardımcı olur. 
Gözenekleri arındırmaya ve temizlenmiş aydınlık bir cilt vaad ediyor. 
Beauty formulas Charcoal Clay Mask Yüz Maskesi sayesinde cildiniz gerçekten temizleniyor ve nefes almaya başlıyor.


Ben haftada bir yıkanmadan önce cildime maske yapıp duşa giriyorum. Duşta cildimde ki maskeyi yıkaması daha kolay geliyor. Haftada bir maske yapmak hem cildi yormuyor hem de cildi gerçekten derinlemesine temizliyor.

kuru cilt cilt bakımı maske hassas cilt beauty formulas kömür

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.