Kuru Ciltler İçin Bioderma Atoderm Serisi

Kuru Ciltler İçin Bioderma Atoderm Serisi

25 Mart 2019

338 kez görüntülendi

Giderek kötüleşen iklim değişiklikleri ve havalarda ki dengesizlik cildimizin kurumasına ve nemsiz kalmasına neden oluyor. Peki ya kuruyan cildimize ne bakım yapmalıyız? Nasıl nemlendirmeliyiz? Bu yazımda kuruyan cildimizle nasıl başa çıkmalıyız ondan bahsediyor olacağım. 

Birçok nedeni olan cilt kuruluğu, mevsim geçişlerinde havaların bir ısınıp bir soğuması cildimizin daha da gerilerek nemsiz kalmasına yol açıyor. Uzun süreli güneşte kalma, rüzgârdan etkilenme, sigara içme ve sigaralı ortamda bulunma gibi çevresel faktörler cildin nemsiz kalmasına neden olmaktadır. Hatta kaloriferin çok yandığı ve ortamdaki nemim düştüğü zamanlarda cilt yüzeyinde gerilmeler oluşmaktadır. Hassaslaşan kuru cilt alerjen maddelere ve alerjik reaksiyonlara karşı savunmasızlaşır. Aşırı su kaybı ile kuru bir cilde sahip olurken sadece cildimizi içerden su içerek nemlendirmemiz yetmiyor. Gece ve gündüz kremleri, serumları kullanmak yetse de çok kuru ciltlerin ayrı bir bakım uygulaması gerekiyor.   

Benim cildim şu an çok kuru hatta ileri düzeyde kuruluk yaşamaktayım. Cildim kaşındığını ve zaman zaman gerildiğini hissediyorum. Bazı insanlar doğuştan kuru cilde sahip olsa da yaş ilerledikçe cilt kuruluğu görülmektedir. Ama benim gibi Roaccutane kullanarak cildinin yapısını bozanlar için diyecek fazla bir şey görünmüyor 😊 ilacı kullanmayı bırakalı 3 seneyi geçmesine rağmen hala çok kuru cilt  bana kalan miras. 

Çok hassas ve özenli bir bakım isteyen çok kuru ciltleri öncelikle güzel temizleyerek yeterli derecede nemlendirmek gerekir. Kullandığınız temizleyicilerin içinde paraben ve alerjik reaksiyona neden olacak etken maddelerinin olmaması gerekmektedir. Çok kuru cilde gün boyu kalan makyaj artıkları, kuruyan cilde derinlemesine işleyerek nefes almasına engel oluyor. Ph derecesine sahip olan temizleyicilerden kaçınarak cildi kurutacak her etken maddesine dikkat etmek gerekir. Cildi ılık suyla kuru ve hassas ciltlere özel temizleme jelleriyle yıkamak daha sonrasında yeterli bir şekilde nemlendirmek gerilmelere engel olacaktır. Bazı suların çok kireçli olması cildinize sert gelebilir. Kuruluk ve kaşıntı yaşadığınız dönemlerde özellikle içme suyu ile yıkamanızı ve yumuşak havlu ile bastırmadan nazikçe silmenizi öneririm. Cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici krem altına uygun serumu kullanmak nemin cildinize hapsolup daha uzun süre nemlendirmesine neden olacaktır. Nemlendirici kreminizi yumuşak hareketlerle cildinize bol bol uygulayarak nemi hapsetmesini sağlamak size daha sağlıklı bir cilt zemini hazırlar.

Ürün hakkında aşağıdaki bilgileri sitesinden edindim.

  • Atoderm Intensive, epidermiste doğal olarak bulunan içeriklerden oluşan özel Lipigenium® kompleksi sayesinde ciltteki nem seviyesinin dengelenmesine destek olur.
 
  • Patentli Skin Barrier Therapy® ileri cilt kuruluğu problemini ağırlaştıran etkenlerin oluşumun ve yayılımını ayrıca cildin tepki gösterebileceği diğer etkenlerin nüfuz etmesini sınırlandırmaya yardımcı olur. 
 
  • Kullanım olarak günde 2 kez kullanılması gerekir. Kullanmış olduğunuz krem ve ilaçların yanında rahatça kullanabilirsiniz. Çocuk ve yetişkinlerin kullanılmasına uygundur. Yüz ve tüm vücutta rahatça kullanabilirsiniz.  Komedojenik değildir. Komedojenik, cilt üzerindeki gözenekleri tıkamayan anlamına gelir.  Komedojenik ürünler gözeneklerin tıkanmasını sağlayarak sivilceli cilde alt yapı oluşturur.
Çok kuru, ileri cilt kuruluğu çeken bebek, çocuk ve yetişkinler için kuru cilt belirtilerini sakinleştirici ve cildi doğal yapısını yeniden kurmaya yardımcı olan Bioderma atoderm serisi ile karşımızda.  Kadınlar günü indiriminde bu krem, 34,50 ye edindim. İçeriğindeki kaşıntı karşıtı PEA sayesinde kaşıntıyı hızla durdurmaya yardımcı oluyor. Özellikle geceleri cilt kaşıntısı yaşıyorum uykumda cildimi kaşıdığım oluyordu farkında olmadan. Kaşıntı isteğini azalmasına destek oldu ve ilk kullanmadan fark etti diyebilirim.  Ve kaşıntının vermiş olduğu rahatsızlığın sonucu oluşun kızarıkların giderilmesine yardımcı oluyor.

Erken yaşlanmanın belirtisi olan cilt kuruluğuna gereken özeni vermek daha ileri yaşlarda sağlıklı ve gergin bir cilde sahip olmamızı sağlayacaktır. 

Merak ettiğiniz farklı nokta hakkında aşağıya yorum bırakabilir ya da iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın.

roaccutane kuru cilt hassas cilt bioderma atoderm biopuan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.