Makyaj Fırçası Temizliği

Makyaj Fırçası Temizliği

28 Mart 2019

243 kez görüntülendi

Bugün sizlere makyaj temizlemek kadar önemli olan makyaj fırçalarının temizliğinden bahsetmek istiyorum. Cilt, güzelliğimizi yansıtan güzel ve korunması gereken en değerli kıyafetimizdir. Daha sağlıklı, aydınlık görünen bir cilt için cildimizi her zaman temiz ve nemli tutmamız gerekir. Cilt sağlığımız için de kullandığımız bakım ve kozmetik ürünlerinin yanında makyaj fırçaları gibi cildimize temas eden aksesuarların ve aplikatörlerin seçiminde ve temizliğinde de özenli olmamız gerekmektedir.

Nasıl çok daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olabilmek için makyajımızı her gün temizlememiz gerekiyorsa, en az haftada bir kez makyajımızı uygularken kullandığımız malzemeleri özellikle makyaj süngerlerini de temizlememiz gerekiyor. Ben kullandığım makyaj fırçalarımı düzenli olarak temizliyorum. Uzun ömürlü fırçalar için de doğru yöntemle yapmak gerekiyor.

Üstelik bu işlem oldukça da basit! İşte size makyaj fırçalarınızı temizlemenin en kolay yolu!Fırça temizliğiniz için Ilık su hazırlayın

Hazırlamış olduğunuz ılık suda fırçalarınızı bir süre rengi akacak şekilde bekletin. Ardından ara ara sularını sıkarak tamamen rengi duru olana kadar bu işleme devam edin. Daha sonra yine ılık suyun içine birkaç damla saç kremi ya da cilt temizleme jelinizden damlatarak işleme devam edebilirsiniz.

Küçük bir not: Fırçanın metal kısmının su ile temas etmesinden kaçınmalısınız. Bu metal kısımda fırçayı bir arada tutan tutkal bulunur ve suyla temas ettiğinde zamanla küflenme yaparak erimeye başlayabilir.

Resimde görmüş olduğunuz pembe “brush  egg” kolayca fırça temizliğinizi yapmanız mümkün. 2 parmağınızı kolayca sokabileceğiniz bir yapıdadır. Ilık suda beklettiğiniz makyaj kalıntılarını kolayca temizlemenize yardımcı olacaktır.

Fırçalarınızı asmayı deneyin

Temizleme işleminden sonra Fırçalarınızı kurumaya bıraktığınızda mümkün olduğunca fırça kısmı aşağı gelecek şekilde bir yerde kurumaya bırakın. Sehpa kenarına koyarak bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece fırçanızın şekli kuruma esnasında bozulmayacaktır. Fırçaları kuruturken, fön makinesi kullanmayın.

Makyaj Süngerlerin temizliği

Fondöten ve kapatıcı için kullandığınız makyaj süngerlerinizi her kullanımdan sonra bir sonraki uygulama için ufak işlemle yıkayabilirsiniz. Ancak bir sonraki sefere kurumama ihtimaline karşı mutlaka yedek bir süngeriniz olmasını tavsiye ederim.

Aceleniz varsa

Yıkamak kadar iyi sonuç vermeyecek olsa da eğer aceleniz var ise fırçalarınızı makyaj temizleme mendilleriyle silmeyi de deneyebilirsiniz.

Makyaj fırçalarının temiz olması ve onları hijyenik ortamlarda muhafaza etmek hassas ciltli kadınlarda büyük önem taşırken, siyah nokta, sivilce gibi problemlerden korumadaki ilk adımdır.

makyaj makyaj fırçası makyaj süngeri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.