Max Factor Creme Puff Pudra

Max Factor Creme Puff Pudra

24 Nisan 2019

1415 kez görüntülendi

Yaz aylarından özellikle fondötene nazaran çok daha sağlıklı ve hava aldığı için pudra kullanmayı tercih edenlerdenim. Fondöten ısınan vücut ısımızla birlikte zaman zaman kusma yapabilmekte. Ancak cilt yapısını bilmek ve ona göre ürün kullanmak bu noktada büyük önem taşımaktadır. Yazın kullanılan pudra da bazı ciltlerde sorun teşkil etmektedir. Sadece ufak problemlerinizi kapatarak tüm gün kalıcı bir cilt makyajı için pudralar birebir.

Max Factor bir kozmetik devi olarak 1953'ten bu yana sektörün içinde. Kozmetik sektöründe bir dev olarak bilinen ve makyaj uzmanlarının tercih ettiği bir marka. Doğal içerikli olmamasından dolayı genellikle başarılı bulsam da ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanamıyorum. İçime sinmeyen en büyük şeyin ürün içerikleri olduğunu söyleyebilirim. İçerik olarak temiz diyebileceğimiz birkaç marka hariç drugstore olarak tabir ettiğimiz kozmetik ürünleri ile aynı içeriklerdeler diyebilirim. Ürünlerde paraben yok ancak farklı zararlı maddeler içermektedir.


Gelenekselleşen bu ürün ilgili söyleyebileceğim en belirgin özelliği sıkılaştırılmış bir ürün olduğu için bir pudradan daha fazlasına sahip. Kapatıcılık olarak yüksek kapatıcılıkta olan bu ürün makyajı sabitlemek içinde kullanılabilir. Kapatıcılığı az ince yapılı bir fondöten yerine geçebilir diyebilirim. Her cilt tipinde rahatlıkça kullanabileceğiniz bu ürün cildinizde mat bir görünüm sağlarken parlamayı engelliyor. Resimde ne kadar anlaşılıyor bilemiyorum ancak dokusu simli değil.

Creme Puff ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şey nasıl kullanacağınızdır. İnce bir tabaka halinde sürerseniz kapatıcılık performansı ile ilgili çok büyük bir beklentiniz olması. Ancak kurumamış fondöten üstüne sürerseniz porselen etkisi yaratabilecek bir ürün. Eğer çok fazla ve kalın uygularsanız cakey dediğimiz pütür pütür bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Durdukça güzelleşen taş bebek gibi bir görünüme geliyor diyebilirim gönül rahatlığı ile.


İnternette bulduğum içerikleri aşağıdaki gibidir:

Yüksek kapatma özellikli bir pudralı fondötendir. Gün boyu mat ve profesyonel bir görünüm verir. 
-Normal, kuru, karma ve yağlı ciltler için uygundur.
-Mat bir görünüme sahiptir.
-Nemlendirici ya da fondöten üzerine kullanılabileceği gibi, hepsi bir arada fondöten olarak da kullanılabilir.
-Ciltle uyumluluğu kanıtlanmıştır.

Translucent tonu saydam pudra olarak kullanılabilir.

Editör Notu: Yukarıdaki renk bilgilerini üretici firmadan aldık, ancak renk seçiminize daha fazla yardımcı olmak için renk detayları: 

  • 05 saydam bir renk  
  • 13 bronz bir renk koyu buğday tenlilere 
  • 41 buğday tenlilere 
  • 42 esmer tenlilere 
  • 53 beyaz tenli cildine canlılık isteyenlere pembe tonlu 
  • 55 çok çok uçuk pembe beyaz tenlilere  
  • 59 soluk buğday tenlilere pembe tonlu 
  • 81 pembe beyaz çok açık tenlilere bu ton göz altına aydınlatıcı olarak da kullanılabiliyor.
Ben yaklaşık 8-9 senedir zaman zaman başka ürünlerde kullansam hiçbir yan etkisini görmedim. Ama içerik olarak çok güvenmediğim bir ürün olduğu için ilk fırsatta makyajımı çıkarmayı tercih ediyorum. Ve hiçbir zaman gece makyajımı temizlemeden uyumadım. Her ne kadar parabensiz olsa da içeriği tamamen temiz olmayan makyaj ürünlerinde cildin temizlenip arınması çok önemlidir.

parabensiz max factor pudra

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.