New Well Fondöten

New Well Fondöten

02 Mart 2019

596 kez görüntülendi

Bir süredir reklamlarına denk geldiğim ve kozmetik mağazasında denk gelmem ile bir şans vermeliyim diye aldığım bir fondöten. İnternette araştırırken 20 yıldır piyasada olan bir Türk markası olduğunu öğrendim. Genel olarak Türk markaları ruj konusundaki başarılarını fondötenlerde gösteremiyorlar. Ancak Türk bir marka olarak fondötende başarılarını kanıtlamış durumdalar. Diğer makyaj ürünlerini henüz kullanmadım ama bu üründen sonra deneyeceğim kesin.

Bu günlerde “Toplumsal cinsiyet eşitliği” konusunda sıkça haberlere ve yapılan sosyal sorumluluk projelerine rastladığınızı düşünüyorum. Benim de bir proje kapsamında eğitmenlik yaptığım bir konu. Ve bu markanın “Kadına ve Kadına dair” sloganıyla hareket ederek kadınlarımızın temek ihtiyaçlarını yaptığı kampanyalar ile duyurmayı hedeflemesi heyecan verici.

New Well Fondötenin tüp halinde olanı da var ancak benimkisi cam şişede olanı. Derma cover ürünü olarak geçen bu ürün suya dayanıklı ve SPF 15 özelliğine sahip ve içeriğinde paraben yok. Deneyecek bile olsam içeriğinde paraben olan bir ürünü almamaya özellikle dikkat ediyorum. Paraben takıntısı oluştu diyebilirim.

Sarı alt tonlu olan bu ürün yoğun kapatıcılığı sayesinde ciltte kusursuz bir görünüm sağlıyor diyebilirim. Bebek bir cildiniz olacağı için sizi çok mutlu edecek. İlk kullandığımda porselen makyaj etkisi yarattı diyebilirim. Gözeneklerim arasına dolmadı. Kapatıcılığı oldukça yoğun olan bir ürün özelliğini mevsimsel olarak cildimde çıkan çillerimi kapatarak gösterdi. Günlük makyajımda kullandığım hafif fondötenlerde bulamadığım bir özellik.

Sürdüğünüz andan çıkarmanıza kadar geçen sürede suratınızda kalıp gibi durduğunu söyleyebilirim. Bu özelliğinden dolayı özel günlerde uyguladığım bir ürün. Bazı özel gecelerde eve geç geliriz ya da yorgunluktan makyajımızı çıkarmadığımız zamanlar olur ya bu ürünü asla yüzünüzde tutmanızı önermem. Çok yoğun kapatıcılığı olduğundan dolayı cildinizde durduğu zamanlarda hava alamayacaktır.

Hafif bir tabaka halinde sürdüğünüz zaman günlük kullanıma uygun olacaktır. Ve üründe keşfettiğim bir özelliği gittikçe daha da doğal durması. Daha da kalıcı olması için pudra ile sabitleyebilirsiniz. Derma cover ürünü olarak geçen sabitlemenize gerek kalmayan mat ve pudra bitişli bir ürün.  Micelar su ile çıkarmak için biraz zor olabiliyor.  Cildinizin iyice temizlendiğine emin olmak için iyice arındırmak için çift bazlı temizleme suyu ile temizleyebilirsiniz.  Ayrıca kokusu harika bir çiçek gibi kokuyor.

Ürün içeriği aşağıya bırakıyorum.

New Well Cover
Yaşlılık Kırışıklıkları, Çiller, Güneş Lekeleri, Göz Çevresi Kırışıklıkları, Doğuştan Kaynaklı Lekeler, Yara Ve Yanık İzleri, Dövme Akne Lekeleri Gibi Cilt Sorunlarını Kolaylıkla Kapatma Özelliğine Sahiptir.


Bir türk markası olarak çok fazla reklamlarda döndüğü için ön yargılı idim ancak kapatıcılığı yüksek bir ürün olması benden tam not aldı.

parabensiz fondöten spf 15 kapatıcı new well

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.