Ofiste Egzersiz

Ofiste Egzersiz

24 Nisan 2019

298 kez görüntülendi

Masa başı çalışanların sık karşılaştığı rahatsızların birçoğu hareketsizliğe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Son dönemlerde özellikle kas ağrıları, bel ve boyun ağrıları en çok şikayetçi olduğumuz konuların başında gelmektedir. Bu tarz ağrılar spor, fizik tedavi ve ergonomik oturma ve çalışma yöntemleri ile geçmektedir. Ancak yoğun iş temposu altında hepinizin zamanım yok dediğini duyar gibiyim.

Basit ama bu hastalıklara davetiye çıkarmadan birkaç yöntem ile hastalıkları engellememiz mümkün.

Uzun çalışma saatlerimize uygun aralıklarında temel egzersiz hareketleri yaparak kas-iskelet sistemimizdeki yükü azaltabiliriz. İş yoğunluğumuzdan dolayı gün içinde bu egzersizleri yapmayı unutmamamız için şirketimizde yazılımını geliştirdiğimiz “Egzersiz Bilgilendirme Sistemi”nden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu sistem otomatik olarak saat 3 de bildirim maili göndererek kişilere hem hatırlatmada bulunuyor hem de ekte gönderdiğimiz masa başında yapılması gerekenlerin slaytını kullanıcılara göndermiş oluyor. Masa başında yapılacak birkaç basit hareketle tüm gün hareketsiz kalmaktan kurtulup kas ve iskelet sistemimizi doğabilecek hastalıklardan korumuş oluyoruz.

Bir kaç basit el, kol, vücut ve kafa hareketleriyle oturduğumuz yerden en fazla beş dakikamızı alarak bu hareketleri yapmamız, bizi ağrılı günlerden uzak tutacaktır. 

Aynı zamanda çalıştığımız şirketin fabrikadasın da sahada çalışan arkadaşların sabah işbaşı yapmadan önce vücutlarını ısındırmak için başlatılan bir uygulama var. Bu uygulama ile sabah sporu yaparak, mutluluk hormonu salgılamış vücudunuzla işimize pozitif başlamış olursunuz. Holding binamızda küçük bir spor salonumuz bulunuyor, salonda bir koşu bandı ve bisiklet mevcut. Öğle tatillerini spor yaparak değerlendirmek ve dinlenmek isteyenler için çok kullanışlı bir salon. Öğle tatilini değerlendirme isteyen farklı gruplar için, plates eğitmeni bir hoca spor odasında kadınlara ders vermekte. Böylece yoğun iş temposundan biraz uzaklaşarak, hem zamanı aktif bir şekilde değerlendirirken hem de spor yapmayı alışkanlık haline getirmiş olabilirsiniz.

Siz de çalıştığınız yerlerde bu tip uygulamalarla egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.
 

sağlık egzersiz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.