Ofiste Kahvaltı Rutinim

Ofiste Kahvaltı Rutinim

28 Mart 2019

643 kez görüntülendi

En önemli öğün olan kahvaltı, güne enerjik başlamamızda bize yardımcı olurken günlük koşuşturmamızın içinde bize enerji sağlarken gün boyu zinde kalmamızı sağlıyor. Güne istekli başlamada ve elverişli bir şekilde sürdürmede kahvaltıda yenilenlerin önemi büyüktür. Kahvaltıda yeterli protein alımında işi verimi ve konsantrasyonu daha yüksek olur ve kan şekeri düzenli gider ve öğlene kadar açlık hissi hissedilmez. Kahvaltı yapmayanlarda ise anlama ve kavrama hızı düşer. 

Simit ve hamur işi ağırlıklı kahvaltı ettiğimde öğlen 10'da acıkmaya başlıyorum ve enerji olarak kayıplar yaşıyorum. Hem kahvaltıda hem de ara öğünlerde tam tahıllı, vitaminli ve lif açısından zengin besinler tercih etmek gün içinde ihtiyacımız olan besin öğelerini karşılamamıza yardımcı oluyor.

Kahvaltıda Yulaf gevreği tüketmeniz için 6 temel Neden;

  • Sodyum içeriği düşüktür. (Tuz eklenmeye ve sodyum içeriği düşük az sayıdaki kahvaltılık gevreğidir.)
  • Doğal bir enerji kaynağıdır. (Karbonhidrat içeriği ile vücut için gereken enerjiyi sağlar.)
  • Tam tahıldır. (Lif, besin öğeleri ve diğer yararlı bileşenlerin alımına katkıda bulunur.)
  • Lif kaynağıdır. (Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olmasının yanında Kolesterol seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur.)
  • B-Glukan içeriği yüksektir. (Kan kolesterol seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olan bir lif türüdür.) 
  • B1 vitamini, demir, magnezyum ve fosfor içerir.


Nestle'nin yeni çıkarmış olduğu LİFİTA, Yulaf gevrekleri ile yüksek lif sunarken, tam tahıllı ballı halkalar ise yulafın tadını değiştirerek daha yumuşak bir lezzet ortaya çıkıyor. Kahvaltıda süt ile tüketmenizin yanında ara öğünlerde yoğurt ile tüketebilirsiniz. Yulafın tadını sevmeyenler için tam tahıllı ballı halkalar ile lezzetli bir tüketim sağlıyor. Yüksek lif sayesinde günlük 40 gr tüketilmesi ile günlük lif ihtiyacınızın 14% karşılar.

Nesfit Granola Yulaf & Bal kahvaltıda bal sevenlerin iştahla yiyeceği bir gevrek olacaktır. Tam tahıllı yulaflar balla kaplanıp fırınlanması ile yapılan çıtır bir tat haline getirilmiş. Granola, yüksek lif ve yüksek kalsiyum kaynağı olarak yeterli ve dengeli beslenmenizde yardımcı olur. İhtiyacınız olan besin öğelerinin alımına katkıda bulunur. Bal enerji ihtiyacınızı karşılayarak gün boyu sizi enerjik kılar. Cildinizi besler ve yumuşatır. 

Granola'nın en çıtır yeni Nesfit Yulaf & Kabak Çekirdeği & Cranberry kahvaltı için farklı ve besleyici bir alternatif olabilir. Çinko ve bakır açısından zengin olan kabak çekirdeği, zayıflamaya yardımcı besinler arasındadır. Bir avuç kabak çekirdeği yaklaşık 5 gram protein içerir ve bu günlük almamız gereken proteinin 10% una denk gelmektedir. Özellikle egzersiz sonrası kabak çekirdeği yenmesi yağ yakılmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca Kabak çekirdeği magnezyum ve omega 3 açısından zengin bir besindir.

Cranberry diğer adıyla Turna yemişi kalsiyum, magnezyum, demir, manganez, fosfor, potasyum ve çinko minarelileri ile, C vitamini, K vitamini, B6 ve E vitamininden oluşur. Kanseri önleyici etkisi vardır. Kemik sağlığını korur. Kanseri önler. Bağışıklığı güçlendirir. Yaşlanmayı geciktirir. Kemik sağlığını korur. İdrar yolu enfeksiyonuna şifadır. Ülseri önler.


Ve çikolata sevenler için Tam tahıllı Bar'lar karşınızda. Görünüşleri ne kadarda cezbedici değil mi :) Ara öğün olarak Çikolata krizlerinize son verecek olan bu Bar'lar her an her yerde kahvaltı etmemize imkân sağlayacaktır. Sporda, okulda, yolda cebinizde ve çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz bir ara öğün haline getirebilirsiniz. Gün içinde acil bir toplantınız vardı yemek yiyemediniz ya da dışarda koşturacağınız bir iş arasında yemeğe vakit bulamadığınız anlarda sizin yardımınıza koşarak pratik bir destek sağlıyor. Tam Tahıllı Bitter Çikolatalı Bar 90 kalori, Tam Tahıllı Çilek Bar ise 89 kalori!

Ve kahvaltıdan sonra düzenli aralıklarla gün içinde besin tüketmek kan şekerini düzenler, gün içinde artıp yükselmeyen kan şekeri ile vücut dengede çalışır. 
 

kahvaltı nesfit yulaf nestle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.