Ofiste Su

Ofiste Su

01 Mart 2019

1610 kez görüntülendi

Roaccutane kullandığım 8 ay boyunca yan etkilerinden yakındığım başlıca konunun cilt kuruluğu olması bana suyun ne kadar önemli olduğunu öğretti. Roaccutane ile ilgili yaşadıklarımı daha geniş bir yazıda paylaşıyor olacağım. Yakındığım bir konuya çare ararken aslında ihmal ettiğimiz su içmenin birçok derde çare olduğunu öğrendim. Basit ama kesin çözüm olan su içmek vücudumuza ne kadar da etkisi varmış. Biz kadınların çoğu kilo vermek için birçok yöntem denemiştir aslında yeterli su içerek sağlıklı kilo vermemiz çok basit. Gün içinde cildimiz ve vücudumuz suya ihtiyaç duyuyor ve kuruyan cilt bize uyarı vermeye başlıyor. Nasıl gelen mesajlarımıza, telefon uyarılarımıza cevap veriyorsak cildimizin sesini de duymalıyız.

Peki cildimiz bize bu uyarıları nasıl veriyor.  En basit şekilde beklide susama hissetme, daha sonrasında ertelenen su içmeme eylemi yorgunluğu devamında getiriyor. Endişe ve sinir hali ile devam ediyor. Koyu sarı renkteki idrar hali bize başka bir uyarı olarak görülmektedir. Gün içinde kuru cildimiz geriliyor ve cilde kasılmaları beraberinde getiriyor. Bir başka uyarı kabızlık kadınların en yakındığı bir konu. Baş dönmesi ve baş ağrısı ile vücudumuz en acil uyarıyı vermektedir. Kötü nefes kokusu iş hayatımızda ve günlük yaşamımızda etkilendiğimiz başlıca etkenlerdendir. Ekstra susuzluk, hayır diyemediğimiz tatlı isteğini de tetiklemektedir. Kas krampları da gün içinde güçsüz ve yorgun düşmemizin en belirgin sebeplerindendir.

Günümüzün çoğunu Ofiste geçirdiğimizi düşünürsek, sabah ilk işim olarak günlük içmem gereken su miktarını aşağıdaki gibi masamda bulunduruyorum. Böylece gün sonunda ne kadar su içtiğimi kontrol etmiş oluyorum. 


Gün içinde cildimizin sesini dinleyerek, toksinleri vücut dışına atabiliriz. Yeterli su içerek hücrelere besin taşıyarak ve kulak, burun, boğazda bulunan dokular için nemli bir ortam sağlamış oluruz. Sizde içmeniz gereken su miktarı kadar suyu göz önünüzde bulundurarak kendinize hedef koyabilirsiniz.

roaccutane kuru cilt sağlık detoks etkili ofiste su kilo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.