Ottoman Body  Yüz ve Cilt Maskesi

Ottoman Body Yüz ve Cilt Maskesi

11 Mayıs 2020

640 kez görüntülendi

İnstagramda bolca reklamı yapılan Ottoman Body, popülerliği sürekli artan bir bakım maskesidir. Genelde böyle ürünleri denemeden önce tereddütte olurum. Bu tarz ürünlerin reklamlar ile şişirildiğini düşünürüm ama yakın çevremde birkaç kişinin denediğini duyduktan sonra şans vermek istedim. Gün içerisinde yapılan makyaj ve yüze uygulanan bazı ürünler cildi olumsuz etkiler. Bu etkileri azaltmak için bakım maskeleri cilt bakım rütinlerimizde bolca yerini alır.

İçeriğinde farklı birleşenler olsa da yoğunluk ile kil içeriklidir.. Yüz ve vücuda rahatça uygulanabiliyor. Erkekler için siyah kutuda özel ottoman body for man üretilmiş. Erkeklerin ve kadınların cilt kalınlıkları ve yapısının farklı olduğunu düşünülerek üretilmesi güzel bir fikir.  Sipariş verirken kadın yada erkek seçimi yapılmaktadır.

Ottoman Body İçeriği

Ottoman body yüz maskesi içeriği çay ağacı yağı, tamannu oil, çörekotu yağı, aynısefa ekstratı, kayısı çekirdeği yağı, allolton bitkisi özleri yer almakta ve bu içeriklerle tasarlanmıştır.
Çay ağacı yağı: Özellikle cilt bakımında kullanılan çay ağacı yağı ürünümüz içerisinde yer alan bir bitki yağıdır. Genel olarak 2 metreye kadar uzayan boyları vardır bu ağaçların.
Çörek otu yağı: Çörek otundan elde edilen bu yağda ürün içerisinde yer alan bir diğer yağ olup günümüzde ve geçmişte popülerliğini her zaman sürdürmüştür.
Kayısı çekirdeği yağı: Kayısı çekirdeğinden elde edilen yağ özellikle bakımına özen gösteren bayanlar tarafından gece yatmadan önce yüze uygulandığı bilinen cilt bakımı için kullanılan bir yağ özelliği taşımaktadır
Aynısefa ekstratı: Ülkemizde yetişen bitkiler içerisinde yer alan bu bitki özellikle kozmetik alanda nemlendirici ve yenileyici olarak kullanılmaktadır.

Ottoman Body Kullanımı

Ottoman body yüz maskesi kullanımı şu şekildedir: Ottoman body cilt maskesini öncelikle temiz bir cilde uygulayınız. Kullanmak istediğiniz bölgeyi maskeyle kaplayınız. 15-20 dakika kurumasını bekleyiniz. Daha sonra da ılık su ile temizleyiniz. 

Kaç Kullanımlıktır
Ağırlık olarak 1 kutu 100 ml olup. 1 kutu yaklaşık 10-11 kere kullanımlıktır. 3 günde bir kullanıldığı için de bir kutu yaklaşık 1 ay kadar gitmektedir.

Maskeyi cilde kalın bir şeklinde uygulandığında kalıp gibi kalmaktadır. Temizlenmesi çok zor olduğu için ben duş öncesi uygulayıp banyoda temizlemeyi tercih ediyorum. Sizde bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Cildimde ağır bir tahribat olmadığı için 3 haftada gibi bir uygulama yapıyorum. Ürünün ihtiyaca yönelik haftada 3 kullanılması önerilmektedir. Ayda bir değişik maske içeriği denemek için kullandığım bir ürün. Özellikle sırt ve kollarında sivilcesi olanlar için mutlaka düzenli kullanması gerekiyor. Benim cildimi bir tık kuruttu. Kullanım sonrasında bolca nemlendirmek gerekiyor. 

Daha önce ürünü kullanmış ya da deneyimleri olanlar var ise lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Sağlıkla kalın!

sivilce cilt bakımı çay ağacı maske kayısı yağı çörekotu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.