Patili Dostlarımıza Aminoasit ve Vitamin Desteği

Patili Dostlarımıza Aminoasit ve Vitamin Desteği

10 Haziran 2021

479 kez görüntülendi

Aminosol, Pharmax markası tarafından üretilen vitamin ve aminoasit solüsyonudur. Birçok hayvanda türünde, stres, gebelik, hastalık, gelişim dönemlerinde yem katkısı olarak kullanılmaktadır. Ben bu ürünle evcil hayvanlarımın bağışıklığının düştüğü zamanlarda internet araştırmalarımda karşılaştım. Özellikle bir hastalık sonrasındaki iyileşme, kısırlaştırma sonrasındaki halsizlik ve stresli durumlarda vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sağlayarak can dostlarımızın bir an önce eski neşelerine kavuşmalarını sağlıyor. Saydığım tüm durumları toplayacak olursak bağışıklık sisteminin aktive edilmesi gereken durumlarda kullanılmaktadır.

* Sindirim sistemi hastalıklarında,
* Karaciğer hastalıkları ve ketosis'de,
* İshal, kan kaybı, stres durumlarında,
* Deri ve sinir sistemi hastalıklarında,
* Gelişme geriliği, kas güçsüzlüğü ve sinirsel bozukluklarda,
* İştahsızlık, hamilelik gibi bağışıklık siteminin aktive edilmesi gereken durumlarda,
* Operasyon öncesi ve sonrası destek gereken durumlarda,
* Akut ve kronik hastalıkların seyri sırasında tedaviye yardımcı olarak,
* Kuşlarda gelişmeyi aktive etmek, tüy dökme mevsiminde, sindirim ve solunum sistemi hastalıklarında, bağışıklık sisteminin aktive edilmesi gereken durumlarda kullanılmaktadır.

İçeriğinde, sıvı çözeltide kombine edilmiş hidrofilik B vitaminleri, amino asitler ve tuz kompleksi bulunuyor. Detaylı bakmak isteyenler için internetten edindiğim bilgiyi buraya ekliyorum.
 

 Bileşimi (1 lt ürün içeriği): Vitaminler: Vitamin B6 (Piridoksin) 500 mg, Vitamin B1 (Tiyamin) 500mg, Vitamin B2 (Riboflavin)500, Pantotenik asit 1000 mg, Niasin(3a314) 2000 mg, Kolin Klorit (3a890)20.000mg, Biotin 3 mg Aminoasitler: L-tiriptofan(3.4.1) 1500 mg,DL-metiyonin(3c301) 3000 mg, L-Lizin(3.2.3) 8000mg,L-treonin (3.3.1)4200 mg, Taşıyıcılar: Sodyum klorür 18000 mg, Magnezyum klorür 170 mg. Nem: %69 , Ham protein: %3,45 

30 ml formunda olan aminosol solüsyonu yeterince bereketli bir ürün. Önerilen miktar kadar içme suyuna ya da mamaya eklenebilir. Aşırı yaşanan sorunlarda kullanım miktarı 3 katı kadar artırılabilir. Önerilen günlük kullanım miktarları aşağıya ekliyorum

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Miktarı:
Kedi ve Köpeklerde: 2-3ml/ 10kg
At ve Sığır hayvanlarında: 10-20ml/100 kg 
Kanatlı hayvanlarda: 1 lt/1000 lt
Kanarya ve Muhabbet Kuşlarında: 1-2 damla 
Papağan ve Güvercinlerde: 4-5 damla 
Arı: 10-20 ml (kovan)


Gelelim bu ürünü evcil hayvanlarıma nasıl verdiğim konusuna. Ben kedimin iştahsızlık durumlarında yaş mamasına 1-2 damla damlatarak gün aşırı verdim. Resimde gördüğünüz gibi ürün kapağının iç kısmı kolay kullanıma uygun. Ayrıca kısırlaştıktan sonraki halsizlik durumundaki bağışıklık sistemini hemen toparlaması için kullandım. Köpeğimin ise suyuna kilosu ile doğru orantılı olarak 4-5 damla koyarak verdim. Ancak köpeğinizi benim gibi bahçede bakıyorsanız suyunun çabuk kirleneceğinden dolayı sık değişim süresini göz önüne alarak yemeğine eklemenizi öneririm. Böylece ürünü daha verimli kullanmış olursunuz.

Hepimizin bildiği üzere, sokak hayvanlarının bağışıklıkları evcil hayvanlarımıza göre çok daha fazla düşük. Uygun fiyatlı olduğu için lütfen sipariş ederken sokakta yaşayan can dostlarımızı da düşünerek bir kutu daha sipariş vermeniz. Sokak beslemesi esnasında yemeklerine ekleyerek onların daha güçlü bağışıklık kazanmalarına destek olabilirsiniz.

bağışıklık sistemi kedi köpek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.