Roaccutane Dosyası - I

Roaccutane Dosyası - I

02 Şubat 2019

1385 kez görüntülendi

Günümüzde yediğimiz fast food ürünlerine GDO'lu besinlerde eklenince cildimizde sivilceler oluşmaya başlıyor. Cilt derisinin altında bulunan kıl köklerinin ve yağ bezelerinin düzgün çalışmamasıyla birlikte akne bizim kullanıldığımız adıyla sivilce üretimi artıyor. Özellikle sonbahar ve kış aylarında daha da çevresel etmenler, hava kirliliği, yüksek nem düzeyleri akneyi harekete geçiriyor. Yaz aylarında ise terleme ve güneş ışınlarının etkisi ile sivilce izleri kalıcı hale geliyor.
 
Yağlı ciltlerde en önemli konu sivilce oluşumunu önlemek için cilt temizliğinin iyi yapılmasıdır. Cilt tipine uygun temizleyici ve nemlendiriciler kullanarak sivilce eğiliminin artmaması sağlanabilir. Yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyiciler ve Ph değeri 5.5 ürünler tercih edilmelidir. Günlük bakım rutininize yıkama jellerine ek olarak yağsız nemlendirici ekleyebilirsiniz.
 
Sivilce tedavisi uzun ve yorucu bir süreçtir. Roaccutane gibi 4-8 ay süren uzun soluklu ilaç tedavilerine başlamadan önce mutlaka yan etkileri ve sonuçlarını araştırmanızı öneririm. Bu ilaç, sivilce oluşumunu engellenmenin yanında sivilce izleri tedavisi içinde kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer sistemleri günümüzde cilt lekeleri tedavisinde kullanılsa da lazerin etkileri cilde uzun vadede zarar vermektedir. Ben Roaccutane'ı sivilce izlerim için 7 ay kullanmıştım. Şuan geçmişe döndüğümde kullanır mıydım bilemiyorum. Sivilce izlerim geçti ancak sonrasında cildimde bıraktığı etkilerini hala hissettiğimi söyleyebilirim.

Bu süreçte bol su içmek kuruyan cildinizin içten beslenmesine yardımcı olacak ve cildinizin daha az gerilmesini sağlayacaktır. İlaç kullanımı sırasında besin takviyesi olarak vitamin A, vitamin E, vitamin B6, selenyum, krom ve çinko ağırlıklı beslenebilirsiniz. Sivilce ile ilgili birçok yanlış bilgi mevcuttur. Çikolata ve yağlı yiyeceklerin etken olduğu düşünülüyor ancak bu gıdaların sivilce gelişimini başlattığı veya tetiklediği yönünde yayınlanmış bilimsel bir araştırma mevcut değildir. Sivilceli ve yağlı cilde sahip olan kişilerin, bu yiyecekleri tükettiklerinde sivilce artımı tespit ettiklerinde, o gıdalardan az tüketilmesi uzun vadeli daha faydalı olacaktır.
 
Ben Roaccutane'a başladığımda karma bir cilde sahiptim ancak şu an kuru hatta çok kuru bir cilde sahibim. Roaccutane sadece yüzü kurutmakla kalmayıp tüm vücudumuzu kurutarak pul pul dökülen bir yapı haline getirdi ne yazık ki. Özellikle saç derimde ki kuruluk gittikçe egzama seviyesine geldi ve etkisi tamamen geçmiş değil. Şuu an kepekli bir saç derisiyle baş etmekteyim. 

Bu yazımda genel olarak Roaccutane tedavisinden genel hatlarıyla bahsettim. Kuru bir cilt ve saç derisi bırakan Roaccutane’ı kullanmadan önce çok düşünmenizi ve sonrasında bu etkileri göze alarak kullanmaya başlamanızı öneririm. Bir sonraki yazımda etkilerinden daha ayrıntılı olarak bahsediyor olacağım.

Aşağıdaki linkten Roaccutane 2 dosyasına ulaşabilirsiniz.

https://www.buseningunlugu.com/Blog/Roaccutane-Dosyasi---II-2

Harika bir gün sizin olsun!

roaccutane sivilce kuru cilt akne egzama aknetrent ruaktan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.