Roll-On ve Deodorantlardaki Bilinmeyen Tehlike

Roll-On ve Deodorantlardaki Bilinmeyen Tehlike

03 Mart 2019

387 kez görüntülendi

Günlük hayatımız neredeyse kimyasal maddeler ve materyallerle sarılmış durumda. Tükettiğimiz gıdalardan, kullandığımız eşyalara ve kozmetiklere kadar neredeyse her üründe kanserojen yapan toksinler bulunuyor. Günümüzde kanser hastalığının yükselen bir periyot göstermesinin bu denli artmasına şaşmamak gerekiyor. Ne yazık ki tüm tehlike yanı başımızda gardını almış ve bizim zayıf anlarımızı kolluyor duruma geldi. Günümüzde farkında olmadan sürekli vücudumuza aldığımız kansere alt yapı hazırlayan toksinler günden güne birikerek etkisini göstermeye başlıyor.  Kanserli maddeler artarken, teknolojinin bu denli ilerlediği bilgiye kolay ulaşabildiğimiz bilinçli bir çağda olmamızı avantaj haline getirmemiz gerekiyor. Toksin ve kanserojen maddelerine karşı bilinçli olarak bu maddelere karşı tepki vermemizin zamanı geldi.

Hiçbir şey sağlığımızdan daha değerli değildir !!

Günlük tempomuzda en çok karşılaştığımız konulardan biride aşırı terleme ve bununla birlikte karşımıza çıkan ter kokusudur. Bu durumdan rahatsız olan herkes çözüm olarak roll-on ve deodorantlara yöneliyor. Terlemeye ve kokuya karşı üretilen bu ürünlerin roll-on ve deodorantların kanserojen toksinler içerdiğini biliyor musunuz? 

Roll-on ve Deodorantların içinde bulunan Paraben, Alkol ve Alüminyum gibi zararlı maddelerin cildimizde açtığı etkilere öğrenince inanamadım. Kadın deodorantların da bu maddelerin yoğunluğu Yüzde 20 civarındayken, erkeklerin kadınlardan daha çok terlediği baz alınarak erkeklere özel roll-on ve deodorantların da daha da yüksektir. 


Parabenin, zararı herkes tarafından bildiği için, raflarda artık sıkça "Paraben İçermez" işaretli ürünlere daha çok rastlıyoruz. Losyonlar, kremler, deodorantlarda ve makyaj malzemeleri gibi ürünlerde bu maddeler sıkça bulunuyor. Raf ömrünü uzatmak için maddelerin içeriklerine eklenen paraben, göğüs kanserine yol açabiliyor. Klinik çalışmalarına göre özellikle göğüs kanseri kadınlar üzerinde yapılan araştırmalarda hastalıklı dokularda parabene rastlanmış. 

Alüminyum Zirconium kimyasallar arasında en zehirlisi ve en iyi bildiğimiz çoğu markada bulunandır. Çok acı ki bu ürünlerin bulunduğu roll-on ları uyguladığımız koltuk altı bölgesine yakın daha çok kanserli tümörün bulunduğuna rastlanmış. Bu kimyasal gözenekleri kapatarak hastalıklı tümörün gelişmesine yer oluşturmaktadır. 

Ben Yves Rocher'ın AlkolParaben ve Alüminyum Zirconium içermeyen ürününü kullanıyorum. Çok hafif bir kokusu var. Aynı zamanda terlemeye karşı 24 saat etkilidir. 

Yıllardır deodorantlar hakkında tek bildiğimiz ozon tabakasına verdiği zararlardır. Ozon tabakasına verdiği zarardan sonra roll-on lar üretilerek insan sağlığına zarar verdiğini bilmeden kullandık. Gezegenimizi korumanın yanında insan sağlığından daha önemli bir şey var mıdır? Bir ürün almadan içindekiler kısmını kaçımız inceliyoruz ki. Belli başlı kimyasalların adını öğrendik ve bu maddelere karşı duyarlı olmaya başladık.

Lütfen kullandığınız her kozmetik ürünün içeriğine bakmayı alışkanlık haline getiriniz ve kendinizi artan kanser hastalıklarına karşı koruyalım. Hayatın yaşamaya değer olduğunu unutmayalım

parabensiz deodorant roll-on alüminyumsuz alkolsüz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.