Rose of Bulgaria El Kremi

Rose of Bulgaria El Kremi

16 Temmuz 2019

1123 kez görüntülendi

Gül ve suyu, Antik çağlardan bu yana kozmetik sektörünün yanı sıra parfümeri ve sağlık alanlarında kullanılmaktadır. Bulgaristan’ın Kazanlık şehrinde yetişen güllerinden elde edilen gül suları, uluslararası alanda en yüksek kaliteli gül suyu olarak kabul görmüştür. Elde edilmesi için buharlı destilaston işlemi ile Rosa Damascena pembe yaprakları kullanılır. Gül suyu, cilt üzerindeki sihirli etkisi sebebi ile günümüzde kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Gül suyu, sebum üretimini kontrol ve dengelediği için aynı zamanda hem yağlı hem de kuru ciltler için uluslararası cilt temizleyicisidir. Kuru ve hassas ciltleri Hidrate edip pH balansını dengede tutar, anti bakteriyel özelliği sayesinde akne ile mücadelede de kullanabilirsiniz.

İlk sürmenizde cildi ferahlatarak nemlendirir, aynı zamanda alerjik ciltlerde gül suyunun yatıştırıcı etkisi ile döküntülerde cildin sakinleştirir. Gül suyu hasar görmüş ve yaşlanan dokuların yenilenmesini uyarır, kan dolaşımını düzenler ve cildimizin hidro (su) dengesini düzenlemede yardımcı olur.

Rose of Bulgaria el kremi; paraben içermeden gül suyu, papatya yağı, badem ve nergis yağı gibi doğal özlerden tasarlanıp üretilmekteymiş.

İnternette kremin içeriği olarak aşağıdaki bilgiler mevcut.

Kuru ve yıpranmış ellere %100 gülsuyu ile onarım Gül suyu ile formüle edilmiş el bakım kremi... Kurumuş ve yıpranmış ellerinizi içeriğinde bulunan doğal yağlar ile nemlendirerek yumuşaklık kazandırmaya yardımcı olur. İçerdiği %100 gül suyu ile tahriş olmuş ellerinizi yatıştırır. Gliserin ve kadife çiçeğinin besleyici özelliği ile yorgun ve yıpranmış elleri dış etkenlere karşı korumaya destek olur.Temiz ve kuru ellere yeterli miktarda krem nazikçe masaj yapılarak uygulanır. İhtiyaç duyuldukça tekrarlanabilir.

Gül kokusunu sevmeyenlerin tereddüt ile yaklaştıkları bu ürünün rahatsız etmeyen bir kokusu var. Bulgaristan göçmenlerinin yıllardır vazgeçemedikleri bu ürünü yolunuz düşer ya da denk gelirseniz almanızı mutlaka tavsiye ederim.

nemlendirici bitkisel içerikli nemlendirici el kremi gül

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.