Sarı Saç Bakımı

Sarı Saç Bakımı

20 Nisan 2019

1118 kez görüntülendi

Bugün sizlere sarı saç bakımından bahsedeyim dedim. Tüm saç renkleri arasında en zor ve yıpratıcı olan sarı saç rengidir. Dünyanın en meşakkatli bağımlılıklarından birine sahip olmak hiç kolay değil. Sarı saçlara sahip olmak için yaptırdığınız boya ya da gölgeleme işlemleri özenli ve titiz bir bakım gerektiriyor. Hem uzun hem sarı ekstra zahmetli gelelim benim rutinime...
İşte sarı saç bakımı için altın öneriler;

  • Haftada en az bir kez saçlarınız için bir nem maskesi kullanmalısınız. Böylelikle yıpranmadan saçlarınız için önlem almış olursunuz. Nem dengesini dengede tutmak koparak kırılmaları da engellemektedir.
 
  • Sarı saçı boyatmak kadar sonrasında tabii ki saç rengini korumak çok önemli. Neyse ki bu noktada saç rengini korumak için özel üretilen şampuanları imdadımıza koşuyor. Bu özellikte olmayan birçok şampuan saçın ışığını alırken, rengini koyultuyor. Saçınızı her gün yıkamak yerine, haftada bir iki kere kuru şampuan kullanarak geçirebilirsiniz.
 
  • Saçlarınıza her gün fön çekmek yerine, doğal yollarla kurutarak kullanmak saç rengi ve dokusunu korumak için en iyi yöntem. Böylece saçınıza daha az zarar verirken yıpranmasına da engel olursunuz.
 
  • Kuru bir cildin yanında kuru saçlarınızda var ise soğuk su ile duş almanız kaçınılmaz. Aaaa ben yapamam üşürüm dediğinizi duyar gibiyim. Sıcak su cildin erken sarkmasını hızlandırırken saçlarınızı da kurutup matlaştırmaktadır desem belki sıcak sudan vazgeçersiniz. Bende alışana kadar zorlandım ama zamanla sıcak su ile yıkanamaz oldum. Mümkün olduğu zamanlarda sıcak suyla duş almamaya özen göstererek hem cilt hem de saç bakımınızı yapmış olacaksınız. Soğuğa yakın ılık suda alacağınız duş, saç renginin ışıldayıp parlamasını sağlar.
 
  • Duş sonrasında saçlarınızı tarama haricinde saçlarınızı tarayacaksanız mutlaka tarak ya da fırçanızı öncesinde nemlendirin. Nasıl mı nemlendireceksiniz? Hafif saç yağı ya da saçınıza sürdüğünüz kremleri tarafınıza sürebilirsiniz. Bu yöntem ile tararken saçlarınızın kırılıp dökülmesini engeller.
 
  • Daha detaylı bir bakım yapmam gereken zamanlarda doğal yağlardan yararlanıyorum. Saç bakımında doğal yağların önemi büyük. Yağları ocakta hafifçe ısıtıp ılık hale geldikten sonra vitaminleri ekleyip uyguluyorum. Saç derisi tarafından daha iyi emilmesi için masaj yapıyorum. İnce dişli bir tarakla taradıktan sonra topuz yapıp en az 3-4 saat, ertesi gün erken kalkmam gerekmeyecek ise tercihen bir gece bekleterek sabah yıkıyorum. Bu tür bakımların bir gece beklemesi en ideal.
 
  • Düzenli olarak uçlardan kestirmek de sarı saçları uzatmak için bir diğer altın nokta. Sağlıklı uzamasını sağlamak için sık sık uçlardaki incelmiş ve tüyleşmiş saçları kestirmeniz gerekli.

Saç bakımı ürünlerimi Makyaj ve Bakım sekmesinde ulaşabilirsiniz.

yıpranmış saç saç bakımı kuru saç uçları sarı saç

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.