Silver Şampuan ile Daha Canlı Sarı Saçlar

Silver Şampuan ile Daha Canlı Sarı Saçlar

30 Mart 2019

857 kez görüntülendi

Sarı saçlara sahip olanların en büyük sorunu, boyadıkça matlaşan saçlarının görüntüsünü daha canlı hale getirmektedir. Bu sürede kremlerden, saç serumlarından ve maskelerinden çözüm arar dururuz. Hatta doğal yöntemlerle daha canlı saçlara sahip olmaya çalışırız. Matlığını kaybeden saçın daha parlak olması konusunda geçici çözümler bulmuş olsak da sorunun kökten kaybolmasına kalıcı çözüm bulamıyoruz. Saç boyaları ile istediğimiz renge ulaşmamız mümkündür. Özellikle saç açma işlemi sırasında boyaya fazla oksijenli su kullanılması matlaşma problemini doğurmaktadır. Oksijenli su kullanımı ne kadar fazla olursa o kadar çok saç hassasiyeti oluşur. Silver şampuana yurt dışında takip ettiğim birkaç blog’ta rastladım. Bu konuda pek Türkçe kaynak mevcut değil. Gelelim saçlarımızın ihtiyacı olduğu Silver Şampuana. 

Silver Şampuan aslında diğer adıyla da Mor Şampuan olarak biliniyor. Saçlarınızı ilk açtırdığınızda oluşan turuncu görünümü sevmeyenler için üretilen bu şampuan, kuaförler tarafından sıklıkla saç nötrleme işleminde kullanılıyor.  Saçtaki turunculunu giderirken saçın daha açık bir sarı olmasını sağlar. Sarı saçlarda kullandığı gibi gri ve beyaz saçların daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Ayrıca saçınızda istemediğiniz sarı tonlarını da daha açık sarı hale getirerek istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Renk skalasında hepimizin bildiği gibi turuncu rengin karşısında mor vardır, okulda boya yaparken aslında renk nötrlemeyi hepimiz yaptık. Mor şampuan ile saçınızdaki turunculuklarınızı örtmek, silmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. 

Ürünün açıklaması aşağıdaki gibidir.   
Loreal Silver Şampuan Beyaz Saçlara Parlaklık Veren 

  • Saç rengini üst düzeyde korur.
  • Işığa karşı doğal bir koruyucudur.
  • Oksitlenme sürecini yavaşlatır ve serbest radikallerin oluşumunu engeller.
  • Saçların mortesi ışınlardan yapısal zarar görmesini engeller.
  • Aloe Vera görünümlü nemlendirici ve besleyici özelliklere sahiptir.
  • Saçları kırılmaya ve kurumaya karşı korur.
  • Tatlı badem yağı saçları derinlemesine besler ve yumuşaklık katar.
  • Pürüzsüz bir görünüm sağlar
  • Protein kayıplarını geri kazandırır.
Şampuanın yapısı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi koyu bir yapıda. Saçlara viyole pigmenti takviyesi ederek 2-3 haftada etkisini göstermektedir. Ben Loreal'in şampuanını 40 TL gibi bir fiyata internetten temin ettim.


Gelelim Silver Şampuanın nasıl kullanıldığına, 
Saçınızı her yıkadığınızda değil 1 yıkamada uyguluyorsanız 1 yıkamada uygulamamanız gerekiyor. Özellikle kepekli ve hassas saç derisine sahip kişilerin mutlaka her yıkamada kullanmaması gerekiyor. İlk olarak saçınızı normal şampuan ile yıkıyorsunuz. 2. köpükleme işleminde saçlarınıza Silver Şampuanı uygulayabilirsiniz. Saçınıza sürdükten sonra 2-3 dakika kadar saçınızda bekletirken diplerine masaj yaparak yedirebilirsiniz. Özellikle saç uçlarında daha küllü sarılara ulaşmak isteyenler daha fazla uygulayarak, daha fazla saç uçlarında bekletebilirler. Ancak yıkaması biraz zor, saçtan kolay çıkmıyor. Durulama işleminiz biraz uzun sürebilir.

Daha küllü ve açık saçlara sahip olmak istiyorsanız Silver Şampuan tam size göre. 

saç bakım şampuan kuru saç uçları loreal yıpranmış saç uçları mor şampuan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.