ŞopenGazi Hayvan Barınağı

ŞopenGazi Hayvan Barınağı

06 Aralık 2019

1293 kez görüntülendi

Canım hayvan dostlarımın bu blog'da daha fazla yeri olmalı diye bir yazı daha yazmak istedim. Hayvan barınaklarına koşarak gitmeyi seviyor olsam da dönüşlerde hep içimi bir hüzün kaplar. Hep daha fazla cana dokunabilmek hep daha fazlasını yapmak istiyorum.

Bu dünya sadece bizim değil, doğanın tüm fertlerinin ortak evidir. Hayvanların yaşam hakkına saygı duyulduğu, insanlığın doğayla uyum ve dostluk içinde yaşadığı bir gelecek hepimizin elinde! Bu kapsamda holding çalışanlarımızın sokak hayvanlarına yardım eli uzatmak için kurduğu “İnci Patiler Kulübü” ile minik dostlarımızın ihtiyaçlarına destek olmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Evcil hayvan sahibi olmamın popülerliği arttıkça maalesef ki bilinçsiz hayvan sahipliği de artıyor. Bireyler evcil hayvan bakmanın tam olarak nasıl bir emek gerektirdiğinin bilincinde olmayınca hiç istemediğimiz olaylar gerçekleşiyor. Terk edilen hayvanlar, barınaklara verilen hayvanlar bütün bunlar minik dostlarımızın psikolojisini ve sağlığını olumsuz etkiliyor. Lütfen hayvan sahiplenmeden 10 kere düşünüp onlarında duygularının olduğunu lütfen unutmayalım.

Kedi sahiplenmek, köpek sahiplenmek, mama yardımında bulunmak, barınaklarda çalışmak veya gezi düzenlemek isteyen kişiler için İzmir Şophengazi Hayvan Barınağından bahsedeceğim.

Bu barınak, 3000’den fazla sahipsiz hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bu barınağın en temel amaçlarından biri barınakta yaşayan yardıma muhtaç köpekler ufak kafeslere tıkılmadan geniş bir arazi üzerinde doğayla iç içe yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak. Barınaktaki tüm hayvanların sağlık kontrolleri gönüllü veterinerlerince gerçekleştiriliyor ve tüm aşıları yapılıyor. Hem belediyenin hem de gönüllülerin yardımı barınakta yaşayan binlerce canlar için yeterli olmuyor ve barınak bolca mama yardımına ihtiyaç duyuyor. Biz gezimiz esnasında 9-10 tane 15 kiloluk mama götürdük ama oraya gidince gördük ya  bizim götürdüğümüz mamalar sadece 100 tane canın akşam yemeği ☹ Hayvanseverler gruplar halinde barınağı sık sık ziyaret ederek yardıma muhtaç hayvanların yanlarında oluyorlar. Sadece mama desteği değil sevgi gösterip bir nebzede olsun onlara sevgimizi göstermemiz çok önemli.Barınak adresi ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.
Dipnot: Gitmeden ararsanız daha iyi olur.

Barınak Adresi: Deliömerli Köyü, Menderes
Barınak Telefon Numarası: 0538 321 65 81 – Nebiha Deprem (Barınak Kurucusu)
Barınak E-Posta: nebiha_anne@yahoo.com
Barınak Web Sitesi: www.dohayder.com
Barınak Sosyal Medya Hesapları: Facebook

Barınak yolu biraz karışık  ve navigasyon sizi farklı bir lokasyona çıkarıyor. Ancak ekteki direktiflere uyarak kolayca ulaşabilirsiniz. Kaybolduğunuz noktada bir telefon kadar uzaklıktalar.

  • İzmir’de Gaziemir’e vardıktan sonra Menderes yolu takip edilir, Şaşal suyuna gelinir,
  • Şaşal levhası bittikten sonra, Menderes’in içine girmeden yola devam edilir,
  • Özsu, Deli Ömerli girişinden sağa sapılır,
  • Özsu’dan itibaren sarı ok olan tabelaları takip ediniz,
  • O yoldaki ilk evden tekrar sağa sapılır ve şopengazi evi’ne varılır,

Köyden barınağa kadar yol üstünde birçok köpeğe rastlamanız mümkün. Barınağa varmadan hemen inmek oradaki canlılara da destek olup başını okşamak istiyorsunuz.

Yolunuz düşmese de fırsat yaratıp mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. O kadar çok sevgiye aç hayvan var ki bir tanesine bile sevgi göstermeniz sizi de iyi gelecektir.
 

izmir hayvan barınağı köpek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.