Tatlı isteğini azaltan Türk Kahvesi!

Tatlı isteğini azaltan Türk Kahvesi!

25 Mart 2019

451 kez görüntülendi

Çok severek içtiğim yağ yakan Tarçınlı Türk kahvesinin bugün yararları ve tarifini yazıyor olacağım sizlere. Doktorlar günde 1 tane Türk kahvesi içilmesini önermektedir. Türk kahvesinin metabolizmanın yağ yakmasına katkı sağladığı saptanmıştır. Tarçın; besin lifi bakımından zengin olduğu için sindirimi kolaylaştırmaktadır.

Türk kahvesinin kokusuna ve bir de tarçının kokusu eklenince içmelere doyamayacağımız bir tat haline geliyor. 

Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi;

  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • 1 çay kaşığı ucuyla Tarçın
    • (Çubuk tarçın rendesi de kullanabilirsiniz.)
Normal Türk Kahvesini pişirir gibi yapabilirsiniz. İsteğe göre orta şekerli veya şekerli içenler şekerde eklenebilir. Şekeri bırakamayanlar için tarçınla tatlandırılmış türk kahvesi şeker isteğinizi bastıracaktır.

Ben öğütülmüş Tarçın kullanmayı tercih ediyorum, rengi ne kadar açıksa aroması o kadar kuvvetlidir. Green Life ürünleri çok severek kullanıyorum.  Bu siteden ürünlerine göz atabilirsiniz. http://www.greenlife.com.tr/ Tarçın şeker ihtiyacımızı karşılar. Uzun süre tok tutarak yağ depolarının yakılmasını sağlar. Türk kahvesine şeker yerine birazcık tarçın koyarak metabolizmamızın daha çabuk harekete geçmesini sağlayabiliriz. Tatlı isteğinizi keserek tatlı krizlerine karşı birebir olan Tarçınlı Türk Kahvesinin yanında birkaç çekirdekli üzüm ya da kuru kayısı ile tüketerek bir ara öğün haline getirebilirsiniz. Akşam yemeğine kadar uzun süre tok kalarak daha az yemek yiyerek kalori alımını düşürebilirsiniz. 
 

sağlık diyet tarçın kahve

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.