Yaz Aylarına Detoks ile Hızlı Bir Giriş

Yaz Aylarına Detoks ile Hızlı Bir Giriş

20 Nisan 2019

472 kez görüntülendi

İlkbahardan yaz mevsimine hızlı bir giriş yapmış olduğumuz bu günlerde doğa ile birlikte vücudumuzu ve ruhumuzu kışın ağırlığından arındırmalıyız.  Herkesin belli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ihtiyacı vardır. Kendi yaşam tarzına ve ihtiyaçlarına yönelik olarak detoksa ihtiyaç duyar.  Hepimiz kısa sürede bir detoks programı ile yenilenmek ödem ve toksin atmak, katı diyetlere mahkum olmamak, aç kalmadan kilo vermek, lezzetli şeyler yemek, enerjimizi arttırmak, göbekler dümdüz olsun istiyoruz. Vücuttan toksinleri ve ödemi atmanın en güzel yolu bir detoks programı uygulamak. Nasıl mı? İşte size birkaç öneri.

Öncelikle detoks nedir ?  
Detoks; vücutta biriken fazlalığı bize yük olan atık ve asidik maddelerden arınma anlamına gelir. Her organ farklı detoksa ihtiyaç duyar. Çünkü her organın farklı işlevsel görevi ve ihtiyaçları vardır.
bizi daha sağlıklı bir metabolizmaya kavuşturan detoks ile kendinizi yaza hızlıca hazırlayabilir ve sağlıklı yaşama "Merhaba" diyebilirsiniz…

DETOKS SULARI…
İlk olarak detoks çayları harika bir detoks kaynağı… Detoks Suyu hem kolay içimi hem de vücuda şifa vermesi açısından detoks programlarında sık tüketilen içecektir. Günlük içmeniz gereken su miktarını daha zevkli hale getirerek su içiminizi arttırabilirsiniz.  Evde basit malzemelerle bir detoks suyu hazırlayarak gün içinde bu malzemeleri tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
Sağlıklı bir detoks suyu olarak 1 yemek kaşığı yeşil çay, 1 tane yeşil elma, çubuk tarçın, 1 tane limon ve biraz taze zencefil ve maydanoz ile bir litre sıcak suda kaynatabilirsiniz. Suyunuzu biraz beklettikten sonra keyifle üstüne su ekleyerek gün boyunca içebilirsiniz.

PROBİYOTİK…
Sürekli kullanmayı alışkanlık haline getirmemiz gereken probiyotikler detoks programının olmazsa olmaları arasında yer almaktadır. Probiyotikler, bağırsakların faaliyetlerini arttırarak sindirime yardımcı olmayı sağlayan yararlı bakterilerdir. Son zamanlarda birçok gıda firmaları probiyotik içeren yoğurtlar piyasaya sürmektedir. Bu ürünleri satın alabileceğiniz gibi evde sizde yapabilirsiniz. İki-üç yemek kaşığı yoğurt,  biraz limon suyu, yarım demet maydanoz ve roka, bir adet maden suyu, bir bardak su ve toz probiyotik. Yoğurt, maydanoz ve rokayı blender’dan geçirerek üzerine maden suyu, su ve probiyotik ekleyerek kendi probiyotik yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Böylece bağırsak faaliyetlerinizin düzene girmesini sağlayarak, detoks programınıza katkıda bulunabilirsiniz.


ŞİFALI OTLAR…
Şifalı otların detokstaki önemini büyüktür. Bazı otların doğal bir iyileştirme özelliği olduğu için, vücutta biriken şişkinlik yapan toksik maddelerin vücuttan atmasına yardımcı oluyor. Vücudumuzun daha sağlıklı hale gelerek ödem atılmasını sağlıyor. Şifalı otlar detoks programınıza yardımcı olmanın yanında daha parlak bir cilt ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Bu otların yararından faydalanmak için “Biraz toz zerdeçal, yarım tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon suyunu” ılık suyla karıştırıp içebilirsiniz.
 
Detoks hakkında daha ayrıntılı bir bilgi için Doğu felsefesi ve tıbbın en önemli yazarlarından olan Daniel Reid’in detoks kitabına göz atmanızı öneririm. Bu kitapta, kendi zevklerinizden ödün vermeden, hızlı bir şekilde vücudun ihtiyaçlarını karşılamayı, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için gündelik hayatımızda kolaylıkla uygulayabileceğinizi pratik yöntemlerin yanında bilimsel açıklamalarını da sunuyor. Reid’in rasyonel ve bilimsel önerileri; parlayan bir cilt, kilo vermenize, vücudunuzu dinlendirmenize yardımcı olacaktır.
 
İyileşmeyecek hastalık yoktur diyerek ilaçsız sağlıklı bir yaşam sürmek için mutlaka vücudumuzun seslerine kulak vererek kendimizi sevmeliyiz. Mutluluğun sağlık olduğunu unutmamalıyız.

Yazın herkese huzurlu ve sağlıklı günler getirmesi dileğiyle

diyet bal tarçın zencefil limon detoks etkili probiyotik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.