Yüz temizleme Fırçası

Yüz temizleme Fırçası

24 Mayıs 2020

289 kez görüntülendi

Cilt sağlığı ve cilt bakımı, özellikle biz kadınların en hassas olduğumuz en temel konulardan biridir. Cilt sağlığına önem veren kadınların cilt bakım setlerindeki olmazsa olmaz ürünlerden biri olarak yerini alan yüz temizleme fırçası bugünlerde çok favori. Cilt temizleme ürünlerini, yüz temizleme fırçası ile destekleyerek cildin kalıcı güzelliğini daha uzun süre koruyabiliriz.

Yüz temizleme fırçası ne işe yarar diye merak edenler için hemen açıklamaya çalışayım. Bu fırça sayesinde cildiniz ölü cilt hücrelerden temizlenirken, lekelerin görünümünün azaltacağını fark edeceksiniz. Ayrıca cildinizin daha yumuşak olmasını sağlamaktadır.

Fırça kullanmadan yıkama jeli ile cildinizi temizlediğinizde cildinizi derinlemesine temizlenmeyecektir. Fırçanın kılları yardımı ile gözeneklerinize dolan kirler temizlenecektir. Ve aynı zamanda masaj etkisi ile yüzümüzdeki hücrelerin canlanmasına yardımcı olacak. Daha hızlı çalışan hücreler eğer yenilenmek için harekete geçecektir. Derinlemesine temizlenmiş cilt sivilce üretmeyecektir. Lekeler, zamanla daha hızlı çalışan hücrelerin yenilenmesi ile azalacaktır.

Eğer ilk kez yüz temizleyici fırça kullanacaksınız cildinizin tahriş olmaması haftada 2 gün ile kullanmaya başlamalısınız. Daha sonra yavaş yavaş cildinizde kızarıklık ya da tahrişe sebep olmayacak ise gün sayısını arttırabilirsiniz. Aşırı kullanım tahrişlere neden olabilir, unutmayınız.

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu fırça, süper yumuşak yapısı ile cildinizin ulaşılması zor alanlarında bile etkili bir temizlik sağlar.

  • İnatçı cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur
  • Cildi temizler
  • Makyaj kalıntılarını yok eder
  • Masaj etkisi ile kan dolaşımını harekete geçirir
  • Cilde nazik davranır
Kullanımına gelecek olursak, yüzünüzü suyla ıslattıktan sonra, yüz temizleme ürününüzü fırçanıza sürünüz. Daha sonra dairesel hareketlerle fırçayı yüzünüzde gezdiriniz. Ben sabahları ve makyajımı çıkardıktan sonra temizleme jeli kullanıyorum. Jel hariç sabun ya da köpük gibi temizleyicileri de fırça ile kullanabilirsiniz. Sabahları cildimde makyaj kalıntısı olmadığı için derinlemesine temizlemeye ihtiyaç duymuyorum. O yüzden bu ürünü sadece makyajımı temizleme için kullanıyorum.

yves rocher cilt bakımı makyaj temizleyici sabun temizleme jeli yüz temizleme köpüğü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.