Yves Rocher'ın Yenilenen Saç Ürünleri

Yves Rocher'ın Yenilenen Saç Ürünleri

16 Ağustos 2019

1746 kez görüntülendi

Roaccutane kullanmamın üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen yan etkileri hala devam etmektedir. Saç konusunda farklı ürünler deneyimlemeyi seviyor olsam da saç derimdeki kepek ve kuruluk sorunundan dolayı saçıma iyi gelen şampuanından vazgeçemiyorum. Kepek sorunumun başladığı ilk zamanlarda farklı şampuanları da denemiştim. Yves Rocher ın kepek önleyici şampuanı ile tanışınca deneyimlemeyi bıraktım.  Saç derime en iyi gelen şampuan olarak hayatıma girdi.

Hem saçımın kepekten arınmasını hem de saç derimin derinlemesine nefes alıp kaşıntıyı engelledi. Şampuanımın yanında olmadığı zamanlarda saç derimde oluşan kepeklerin Yves Rocher - Kepek Önleyici Şampuan’ı ile yıkadığımda ek kullanımda kaybolduğunu gözlemledim. Eski içerikte var olan, Saç derisinde ferahlık ve arındırıcı içeriğinde var olan Nar kabuğu yenilenmiş içerikte de mevcut.

Yves rocher’ın tüm ürünler %100 bitkisel aktiflerden ve sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ambalajlar ile karşımıza çıkıyor.  Bir öncekinden farklı bir kapak yapısından farklı olarak korumalı kapak ile şeklinde üretilmiş. Doğada kolay çözünebilen formüle sahip olan şişelerde %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanılmaktaymış. Eski ambalajda ürünün daha önce açılmış olacağını düşünmedim ama yeni ambalaj ilk ben kullanıyorum hissiyatı oluşturdu. Yeni ambalajı görmeseydim bu duyguyu kapılmazdım sanırım.Kullandığım ikinci ürün ise kuru saçlar için özek üretilmiş olan besleyici şampuan. Kepekli saç derisine sahip olduğum için kuruluk problemi de yaşamaktayım. Saç derisinin yetersiz yağ üretmesi gibi etkenler ve uzun süreli güneşlenme sonucunda saçlarda kuruluk meydana gelmektedir. Bende sarı saçlara sahip olan biri olarak yaz kış bronz kalmaya çalışıyorum.  Uzun süreli güneşlemeler kepekli saç derimin ve saç uçlarımın daha da kurumasına sebep oluyor. İşte bu noktada, kepek problemi ile savaşırken aynı zamanda kuruyan saçlarımın canlanması için iki şampuanı eş zamanlı kullanıyorum.

Kuru saçlara özel şampuanın içeriğindeki Avokado yağı, E vitamini bakımından zengin ve antioksidan gücü sayesinde değerli yağ asitlerini saçta koruyucu özelliğe sahip. Daha önceki içeriğindeki avakado bitkisine ek olarak yenilenen içeriğinde Agav bitkisi eklenmiş.


Agav, 8 yıllık uzun bir çalışmanın sonucunda Yves Rocher tarafından keşfedilen, yepyeni ve yine mucizevi bir bitki. Anavatanı Meksika olan Agav, kaktüs ve aleo vera gibi görüyor ancak değil 😊 Demir yönünden oldukça zengin olan bu bitki yeni bir keşif. Saç derisine nüfus ederek kan dolaşımını 2 kat arttırmayı, saç oluşumunu ve beslenmesini desteklediği kanıtlanmış. Sağlıklı ve canlı saç tellerine kavuşmamıza yardımcı olacak bu ürünler köklerimizi uyandıracak.

Severek kullandığım saç bakım ürünlerinin yenilenmesi ve içeriklerine Agav bitkisinin eklenmesi beni heyecanlandırdı. İlk içeriklerden farklı olarak daha ferah bir saç derisi hissettiğimi söyleyebilirim. Yenilenmiş içerikleri ile iki üründen memnun kaldım. Bir markanın yeniliklere açık olup kendini yenilemesini yerinde saymamasını yenilikçi buluyorum. Özellikle büyük bir keşif olan agav bitkisini bize sunması mükemmel. Şu an tüm saç ürünlerinde bu bitki mevcut. Teşekkürler Yves Rocher

roaccutane yves rocher yıpranmış saç saç bakım şampuan kuru saç uçları agav kepek şampuanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz ekranda gösterilmeyecektir. Rahatsız edici yorumlar için hukuki haklar saklıdır.