HAKKIMDA

Görkem Buse, 1990 yılında Gölcük Donanma Komutanlığı Deniz Hastanesinde dünyaya gözlerini dünyaya açtı. Lisenin bitimine kadar eğitim hayatı İstanbul’un değişik semtlerinde devam etti. Öğrenciliği sırasında teknolojiye, değişimlere, dijital dönüşüme ve planlama becerilerine olan tutkusunu fark eden Buse, Bilgisayar Mühendisliği’nin kendi enerjisini en iyi ifade edebileceği alan olduğuna karar vererek Yaşar Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne %100 burslu olarak başladı. Erasmus kapsamında, bir dönem Erasmus hibesi alarak Belçika Leuven'da Katholieke ünivertesinin Informatica bölümünde öğrenim gördü.

BAT'ın part time öğrenci programı kapsamında proje mühendisi olarak görev aldı. 2014 yılında yeni mezun genç yetenekleri profesyonel iş hayatına hazırlayan Genç İnci programı kapsamında 6 aylık eğitim programıyla iş hayatına adım attı. Global yapıdaki İnci GS Yuasa'da iş hayatına başlayarak bir şirketin proje ve saha süreçlerine katılma fırsatı edindi. Erkek egemen olarak bilinen otomotiv sektöründe yeni mezun bir kadın mühendis olarak kadın erkek eşitliği konularına yöneldi. İnci grubunun bir parçası olmaya devam ederek 2 yıllık İnci GS Yuasa deneyiminden sonra İnci holding bünyesinde, SAP ve proje yönetim konularında uzmanlaştı.

Sabancı Üniversitesi İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi kapsamında "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi" eğitmenliği yapmaya başladı. Ayrıca İnci Akademi kapsamında iç eğitmenlik yapmaktadır.

Sokak ve barınaklardaki yardıma muhtaç hayvanlara beslenme ve tıbbi yardım yapmak, sahipsiz hayvanları yuvalandırmak ve toplumu bu konuda daha duyarlı olması için bilinçlendirmek amacıyla "İnci Patiler" kulübünün kurucu üyesi olarak aktif görev almaktadır.

2010 yılında hobi olarak başladığı blog yazılarına, kendi gibi bilgisayar mühendisi olan eşinin desteğiyle artık bu site üzerinden yayınlamaya devam edecek.